DGS tercih kılavuzu yayınlandı! DGS kontenjanları belli oldu

DGS tercih kılavuzu yayınlandı! DGS kontenjanları belli oldu

35
0
PAYLAŞ

DGS tercih kılavuzu yayınlandı! DGS kontenjanları açıklandı

DGS tercih kılavuzu yayınlandı! DGS kontenjanları açıklandı

Önlisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adayların merakla beklediği DGS tercih kılavuzu yayınlandı. Adaylar, rehberde belirtilen üniversitelerin kontenjanlarına ve taban puanlarına göre yerleştirilecektir. DGS tercihleri ​​7 Eylül’e kadar devam edecek.

DGS tercih kılavuzu yayınlandı!  DGS kontenjanları açıklandı

DGS tercih rehberi yayınlandı, şimdi gözler boş kontenjanlarda ve taban puanlarda. Dört yıllık bir üniversiteyi seçecek olan öğrenciler, rehber sayesinde üniversite kontenjanları ve üniversitelerin sözel, sayısal ve eşit ağırlıklı bölümlerinde geçilebilecek bölümler hakkında bilgi sahibi olabilecekler. Adaylar bireysel olarak tercihlerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​internet adresinden TC Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile elektronik ortamda yapacaklardır.

DGS TERCİH KILAVUZU

DGS TERCİHLER NE ZAMAN?

2021 Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programı mezunlarının Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) tercihleri ​​27 Ağustos – 07 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır.

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

DGS tercihleri ​​ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından yapılır. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilk adıma geçilir. Şifrenizi unutursanız, e-Devlet bilgilerinizle sisteme giriş yapabileceğinizi unutmayınız. Daha sonra tercih işlemleri sayfasındaki puana göre uygun okullar seçilir.

ÖSYM AIS EKRAN

SEÇİM SONUÇLARI NASIL AÇIKLANACAK?

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre; Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanacak, adaylara herhangi bir belge gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara iletilir. Yükseköğretim programlarına yerleştirilen adayların yerleştirme sonuçları (engelli bilgileri dahil) ÖSYM tarafından elektronik ortamda Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderilir.

açık öğretim ais DGS internet ÖSYM Tercih Rehberi YÖK

DGS tercih kılavuzu yayınlandı! DGS kontenjanları açıklandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK