İBB yurt başvurusu başladı

İBB yurt başvurusu başladı

52
0
PAYLAŞ

İBB yurt başvurusu başladı

İBB yurt başvurusu başladı

İBB’ye bağlı öğrenci yurtlarına yurt.ibb.istanbul adresinden başvurular başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez İstanbul’a gelen yükseköğretim öğrencileri için üç farklı noktada lisanslı yurt hizmeti sunuluyor.

İBB yurt başvurusu başladı

İBB aynı anda üç lisanslı kız öğrenci yurdu açıyor. Dördüncü erkek yurdu için hazırlıklarına devam ediyor. Öğrenciler 2021-2022 eğitim öğretim yılında İBB yurtlarında aylık sadece 600 TL’ye kalabilecek. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından koordine edilen yurt hizmetinde eğitim-öğretim yılı boyunca üst düzeyde konfor, temiz ve güvenli konaklama sağlanacaktır.

YURT BAŞVURU EKRANI

İBB ÖĞRENCİ YURT BAŞVURUSU BAŞLADI

İBB yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler yurt.ibb.istanbul adresinden online başvuru yapabilirler. Öğrenciler arasında yapılacak değerlendirmede; Üniversite seçme/yerleştirme sınavında başarı, adli sicil/arşiv kaydı ve aile geliri gibi kriterler dikkate alınır.

13 EYLÜL SONUÇLARI

Yurt başvuru sonuçları, esas ve yedek listeler 13 Eylül’den itibaren İBB’nin internet adresi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. 20 Eylül – 24 Eylül tarihleri ​​arasında asil, 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri ​​arasında yedek listede yer alan öğrenciler İBB Yurtlarına kayıt yaptırabilecekler.

3 YURT AÇILIYOR

İlk etapta Avcılar ve Beyoğlu’nda 650 yatak kapasiteli üç kız öğrenci yurdu açılacak. Eğitim takviminin ikinci yarısında Gaziosmanpaşa’da açılması planlanan erkek yurdu ile bu kapasitenin 1000 kişiye ulaşması bekleniyor. .

İBB yurtlarının seçimi güvenli ortam ön planda tutularak yapılmıştır. Ulaşım ağına ve üniversitelere yakınlık mesafeleri dikkate alındı. Engellilerin de unutulmadığı İBB yurtlarında, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu ekipman ve eşyalarla bazı odalara erişim sağlandı.

İBB yurt başvurusu başladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK