Sözleşmeli öğretmen eş durumuna bağlı yer değiştirme başvurusu uzatıldı

Sözleşmeli öğretmen eş durumuna bağlı yer değiştirme başvurusu uzatıldı

37
0
PAYLAŞ

Sözleşmeli öğretmen eş statüsüne göre yer değiştirme uygulaması uzatıldı

Sözleşmeli öğretmen eş statüsüne göre yer değiştirme uygulaması uzatıldı

Farklı illerde görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin yer değiştirme sürelerinin 9 Eylül 2021 saat 18.00’e kadar uzatıldığı açıklandı. Sözleşmeli öğretmen olan eşlerden biri 30 Eylül 2021 tarihi itibariyle en az bir yıllık çalışma süresini tamamlamamış ise, aynı tarih itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlayan diğer eş başvurabilir.

Sözleşmeli öğretmen eş statüsüne göre yer değiştirme başvurusu uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Genel Müdürlüğümüzün farklı illerde sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerinin farklı illere taşınmasına ilişkin 26 Ağustos 2020 tarih ve 30234227 sayılı yazı ile tüm valiliklere bilgi verildi. Eylül 2021 ile 7 Eylül 2021 arasında çekildi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN DEĞİŞİMİ BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILIR?

Açıklamada, söz konusu maddenin 3, 5, 6, 8, 10 ve 13. maddelerinde yer alan 10 Eylül 2021 tarihinin 30 Eylül 2021 olarak güncellendiği ve başvuruların 9 Eylül’e kadar uzatıldığı, 2021 saat 18.00’de şu açıklamalar yapıldı:

“30 Eylül 2021 tarihi itibariyle en az bir yıldır sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerimiz de bu kapsamda başvuru yapabilecek. 30 Eylül 2021 tarihi itibariyle sözleşme gereği bir yıllık sözleşme süresini doldurmuş ve tamamlayacak olan eşlerin karşılıklı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 10 Eylül 2021 tarihi itibari ile başvuru yapamayan ve 30 Eylül 2021 tarihi itibari ile başvuru yapabilecek sözleşmeli öğretmen adayları başvuruda bulunmadığı takdirde diğer eşin başvurusu dikkate alınmayacaktır. Şimdiye kadar başvuran sözleşmeli öğretmenlerin bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir. Eşlerden biri 30 Eylül 2021 tarihi itibariyle en az bir yıllık çalışma süresini tamamlamamışsa, aynı tarih itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlayan diğer eş başvurabilir. 30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla Mart 2021 Sözleşmeli Öğretmen Eğitimine Başvuru ve Atama İlanı kapsamında atanan sözleşmeli öğretmenlerin eşleri de 30 Eylül 2021 tarihinden itibaren Bakanlığımız resmi eğitim kurumlarında istihdam edilmeye başlanmıştır. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ek 4’üncü maddesinden en az bir yıllık sözleşme ile. Her ikisi de 30 Eylül 2021 tarihi itibariyle sözleşmesi gereği bir yıllık sözleşme süresini doldurmuş ve tamamlayacak olan ve karşılıklı yer değiştirme başvurusu zorunlu olan eşleri ile birlikte atanmak için başvurabilirler. , çeşitli nedenlerle (illerin sözleşmeli öğretmen kadro durumu, alana göre norm kadro durumu, öğretmen ihtiyaç durumu, hizmet gereksinimi) başvurabilir. Eşlerinin çalıştığı il için yer değiştirme başvurularının zamansızlık vb. nedenlerle olumsuz sonuçlanması halinde Bakanlığımızca uygun görülen bir ilde aile birliğinin sağlanmasını talep edebilirler. Randevu için hizmet süresinin hesaplanmasında 30 Eylül 2021 tarihi dikkate alınacaktır.

Sözleşmeli öğretmen eş statüsüne göre yer değiştirme uygulaması uzatıldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK