YKS tercih sonuçları Twitter’da gündem oldu

YKS tercih sonuçları Twitter’da gündem oldu

37
0
PAYLAŞ

YKS tercih sonuçları Twitter’da gündem oldu

YKS tercih sonuçları Twitter’da gündem oldu

Milyonlarca öğrenci üniversite tercihleriyle hayatlarını şekillendirmek ve mesleklerini belirlemek için ilk adımı attı ve YKS tercihlerinin sonuçlarını beklemeye başladı. 20 Ağustos’ta sona eren tercih işlemlerinin ardından ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçlarının hala açıklanmaması Twitter’da TT oldu.

YKS tercih sonuçları Twitter'da gündem oldu

Üniversite hayali kuran öğrenciler, iki haftalık tercih döneminde üniversiteyi ve okumak istedikleri bölümleri sıraladı, ancak ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları için henüz bir tarih verilmedi. Yaklaşık bir haftadır tercih sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar, Twitter’da TT ile düşüncelerini dile getiriyor.

YKS TERCİH SONUÇLARI TT OLDU

Sonuçları heyecanla öğrenmek isteyen üniversite adayları #ykstercih2021 hashtag’i ile seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor. YKS tercih sonuçları için 28 binden fazla tweet atıldı. İşte o yazılardan bazıları:

“Açıklanmadı mı/tekrar açıklanmadı mı diye 769. kez Ösym sitesine giriyorum #ykstercih2021”

“Sabah açıklanacağını düşünerek erken uyandım #ykstercih2021”

“Sınav stresi sınav sonuçlarının stresinden farklıdır, tercih stresi seçim sonucunun stresinden farklıdır #ykstercih2021”

“Telefon başında çaresizce bekliyorum #ykstercih2021”

“Beklemeye çıldırıyorum sonunda yorulma, şimdi acıyı anlat #ykstercih2021”

“Arkadaşlar, vazgeçtim. Zaten kimsenin beklemediği bir zamanda açıklıyorlar. Belki beklemiyormuş gibi yaparsak ksjdksjxks açıklarlar #ykstercih2021”

“Alarm kurulup anons edildiği için uyandım yine anons edilmedi #ykstercih2021”

“2022’de açıklanacak otur tekrar çalış #ykstercih2021”

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

YKS tercih sonuçları için ÖSYM tarafından henüz bir tarih verilmedi. Kılavuzdaki bilgilere göre “Elektronik kayıt” 4-8 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında yapılacak. Bu tarihlere göre sonuçların Ağustos ayının son haftasında açıklanması bekleniyor.

YKS tercih sonuçları Twitter’da gündem oldu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK