Bitcoin’e El Salvador dopingi

Bitcoin’e El Salvador dopingi

26
0
PAYLAŞ

Bitcoin’ ve El Salvador dopingi

Bitcoin’ ve El Salvador dopingi

Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador’da ilgili yasanın yarın yürürlüğe girmesi nedeniyle sosyal medyada kullanıcılar Bitcoin almaya çağırdı, piyasalar hareketlendi.

Bitcoin' ve El Salvador dopingi

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador’da, kripto piyasasını hareketlendiren ilgili yasanın yarın yürürlüğe girmesi bekleniyor.

El Salvador’un hareketini desteklemek isteyen sosyal medya kullanıcıları, insanları küçük miktarlarda Bitcoin almaya çağırdı.

Sosyal medyadaki hareketle Bitcoin son 24 saatte yüzde 3,8 değer kazandı.

SOSYAL MEDYADA ÇAĞRI

Twitter ve Reddit gibi platformlarda bazı kullanıcılar, yasanın yürürlüğe gireceği 7 Eylül’de Bitcoin olarak 30 dolar çağrısında bulundu.

Reddit’in 3 milyon üyeli kanalına Bitcoin ile ilgili yapılan bir aramanın ardından Bitcoin fiyatı yükseldi.

Tartışma, herkesi aynı anda Bitcoin almaya çağırdı.

Konuyla ilgili olarak konuşan Singapur’daki kripto borsası Luno’nun yöneticisi Vijay Ayyar, Bloomberg’in raporuna göre, kullanıcıların böyle bir planı gerçekten koordine edip uygulamanın çok zor olduğunu söyledi.

BITCOİN VE ETER ARTTI

Tüm bu gelişmelerin üzerine geçtiğimiz hafta sonu 50 bin dolar bandında yatay seyreden Bitcoin, haftaya hızlı başladı. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 değer kazanan kripto para, şu an itibariyle 51.700 doların üzerinde.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum yüzde 1,6 değer kazanarak 4 bin dolar seviyesine yaklaştı. Eter şu anda 3.940 dolar civarında.

RESMİ PARA OLACAK

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin, Orta Amerika ülkesi El Salvodar’da yasal para birimi olarak kabul edildi. Böylece El Salvador, bir kripto para birimini yasal para birimi olarak kabul eden ilk devlet oldu. 6,5 milyon nüfuslu ülkede ABD dolarının yanı sıra Bitcoin de yasal para birimi olarak kullanılabilecek.

El Salvador’un Bitcoin yasası 7 Eylül’de tam olarak yürürlüğe girecek ve El Salvadorlular, hükümetin Chivo adlı dijital cüzdanını indirerek kimlik numaraları aracılığıyla 30 dolar Bitcoin kazanabilecekler. Hükümet ayrıca Bitcoin yatırımlarını desteklemek için 150 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu duyurdu.

Ayrıca, geçen hafta, vatandaşların kripto varlıklarını ABD dolarına çevirebilmeleri için ülkede Bitcoin ATM’leri kuruldu.

El Salvador Bitcoin ATM'leri inşa ediyor ilginizi çekebilir El Salvador Bitcoin ATM’leri inşa ediyor Kripto para birimleri yaptırım uygulanan ekonomilerin can damarı olacak mı? ilginizi çekebilir Kripto para birimleri yaptırım uygulanan ekonomilerin can damarı olacak mı?

ABD Amerika bitcoin Dolar Ekonomi El Salvador Ethereum Hükümet İran Küba para Singapur transferi Twitter Venezuela

Bitcoin’ ve El Salvador dopingi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK