Çinli emlak devinden temerrüt uyarısı

Çinli emlak devinden temerrüt uyarısı

81
0
PAYLAŞ

Çinli emlak devinden varsayılan uyarı

Çinli emlak devinden varsayılan uyarı

305 milyar dolarlık büyük bir borç yükü altında olan Çinli emlak geliştirme firması Evergrande, çapraz temerrütle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

Çinli emlak devinden varsayılan uyarı

Nakit sıkıntısı çeken Çinli gayrimenkul geliştirme şirketi Evergrande Group, gayrimenkul satışları düşmeye devam ettikçe çapraz temerrütle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

Alacaklılara ve tedarikçilere olan borçlarını ödemek için para bulmaya çalışan şirketin 305 milyar dolarlık borç ve yükümlülüklerinin Çin bankacılık sistemi için oluşturduğu tehlike, bir süredir düzenleyicileri ve finansal piyasaları endişelendiriyor.

ÖDEME YAPAMAMA

Evergrande kısa süre önce iki yan kuruluşunun üçüncü taraflarca ihraç edilen 934 milyon yuan (145 milyon $) değerindeki varlık yönetimi ürünlerine ilişkin garanti yükümlülüklerini yerine getirmediğini açıkladı.

Hong Kong borsasına yaptığı açıklamada şirket, bu gelişmenin “bir çapraz temerrüde yol açabileceğini” ve bunun “grubun faaliyetleri, beklentileri, finansal durumu ve faaliyet bilançoları üzerinde olumsuz maddi etkilere neden olabileceğini” belirtti.

Mali müşavirlerle temasa geçtiğini belirten Evergrande, yeniden yapılanma planını hızlandırdığının sinyallerini verdi.

Hazine'den 2,2 milyar dolarlık dış borçlanma ilginizi çekebilir Hazine’den 2,2 milyar dolarlık dış borçlanma SGK'daki yolsuzluğu örtme operasyonu ilginizi çekebilir SGK’daki yolsuzluğu örtme operasyonu Borç alarak çevrilen borcun miktarını kimse bilmiyor ilginizi çekebilir Borç alarak çevrilen borcun miktarını kimse bilmiyor

Çinli emlak devinden varsayılan uyarı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK