Esnaf TÜİK’e seslendi: Bize gelseler gerçek fiyatları söyleriz

Esnaf TÜİK’e seslendi: Bize gelseler gerçek fiyatları söyleriz

28
0
PAYLAŞ

Esnaf TÜİK’i aradı: Bize gelirlerse gerçek fiyatları söyleriz.

Esnaf TÜİK’i aradı: Bize gelirlerse gerçek fiyatları söyleriz.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, esnaf ziyaretlerinde TÜİK’in gıda enflasyonundaki yıllık artışının yüzde 17-18 oranında arttığını bir market çalışanına hatırlattı. Market çalışanı ise artan fiyatlardan şikayet ederek, “Hayır efendim, bazı ürünlerde yüzde 100, yüzde 200 arttı. TÜİK fiyatları kendi firmalarından aldı. Bize gelirlerse, Onlara gerçek fiyatları söyleyeceğiz. Bize kimse gelmiyor.”

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, esnaf ziyaretleri sırasında bir market çalışanı ile yaşadığı diyaloğu sosyal medya hesabından “Makyaj verileriyle çalışan TÜİK’i bu pazara davet ediyorum” notuyla paylaştı.

“GIDADAN TEMİZLİĞE HER ŞEY”

Videoda Babacan, esnaf ziyaretlerinde bir market çalışanına TÜİK’in gıda enflasyonundaki yıllık artışının yüzde 17-18 oranında arttığını hatırlattı. Öte yandan market çalışanı artan fiyatlardan şikayet ederek, “Hayır yüzde 100 arttı, bazı ürünlerde yüzde 200 arttı. Mesela geçen yıl 130’a petrol satıyorduk, şimdi 300 lira. Yemeklerden temizliğe kadar her şeyde fiyatlar oldukça yüksek” dedi.

Babacan, market çalışanının sözlerine “TÜİK’in bu fiyatları kimden aldığını anlamıyoruz” diyerek tepki gösterdi.

“ÜRÜNÜN FİYATI YÜZDE 50 ARTTIYSA YÜZDE 10 İNDİRİYORLAR”

Market çalışanı ise, “Kendi şirketinden satın aldı. Bize gelirlerse, onlara gerçek fiyatları söyleriz. Bize kimse gelmiyor. Ürünün gerçek fiyatı ne olursa olsun, örneğin yüzde 50 ise yüzde 10’a indiriyorlar. İşsizlik oranı her yıl yüzde 8, yüzde 9, yüzde 10 diyorlar ama baktığınızda yüzde 25, yüzde 30 işsizlik var” dedi.

TÜİK veya BETAM?  Kiralar uçarken resmi veriler neden geride kalıyor? ilginizi çekebilir TÜİK veya BETAM? Kiralar uçarken resmi veriler neden geride kalıyor? TÜİK: Ekonomiye güven arttı ilginizi çekebilir TÜİK: Ekonomiye güven arttı Saha ile TÜİK arasındaki büyük fark ilginizi çekebilir Saha ile TÜİK arasındaki büyük fark

Ali Babacan Ekonomi işsizlik oranı sosyal medya zammı

Esnaf TÜİK’i aradı: Bize gelirlerse gerçek fiyatları söyleriz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK