Göğüs eti 8 TL zamlandı, yumurtanın kolisi 45 TL’yi bulabilir

Göğüs eti 8 TL zamlandı, yumurtanın kolisi 45 TL’yi bulabilir

38
0
PAYLAŞ

Göğüs eti 8 TL artırıldı, yumurta kutusu 45 TL’ye ulaşabiliyor

Göğüs eti 8 TL artırıldı, yumurta kutusu 45 TL’ye ulaşabiliyor

Barbekü yasağı sadece göğüs eti için yeterli değildi. Samsun Kasaplar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Pamuk, yasağın ardından ızgara çeşitlerinin 4 TL ucuzladığını, göğüs etinin ise 8 TL arttığını söyledi. Pamuk’a göre 18 TL’den 30 TL’ye kadar olan bir kutu yumurta 45 TL’ye mal olabiliyor.

Göğüs eti 8 TL artırıldı, yumurta kutusu 45 TL'ye ulaşabiliyor

Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınları nedeniyle getirilen mangal kısıtlaması nedeniyle beyaz ete talep azaldığında fiyatlar da düştü.

Düşüşü tamamen mangal sezonuna bağlayan Samsun Kasaplar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Pamuk, “Izgara çeşitleri 4 TL azaldı. Tüm tavuk fiyatlarında çok fazla indirim olmadı. Sandık 8 TL artırıldı” dedi.

Tavuk fiyatlarının mevcut fiyatlardan 5 TL daha ucuz olması gerektiğini savunan Pamuk, şu anda bütün bir tavuğun ortalama fiyatının 36 TL olduğunu belirtti.

Pamuk’a göre yumurta fiyatları artmaya devam ediyor.

GÖĞÜS IZGARA GRUBUNDA OLMADIĞINDAN ZAMANLI

Mustafa Pamuk’un verdiği bilgiye göre bütün tavukta kilo başına 1-1.5 TL’lik bir düşüş yaşandı. Izgara çeşitlerinden bacak pirzola 27 TL’den 22 TL’ye düştü. Kanatlar 30 TL’den 25 TL’ye, bagetler 24 TL’den 20 TL’ye çıktı. Göğüs grubunda fiyatlar arttı. Pamuk, “Çünkü meme ızgara grubunda değil ve döner her zaman yapılabilir” dedi. “Memenin fiyatı 20 TL’den 28 TL’ye yükseldi.”

“BU GİDERSE YUMURTALAR YENİDEN 45 TL’YE GİDECEK”

Yumurta fiyatlarının yeniden yükselmeye başladığına değinen Pamuk, “S boyutu denilen en küçük boy yumurtanın kutusu 18 TL’ye düştü. Şu anda yumurta kutusu 30 TL’ye geldi. Bu artışı okul sezonunun açılmasına bağlayabiliriz.”

Pamuk, “Yumurta fiyatları bu trende giderse fiyatlar 30 TL’de kalmaz” dedi ve şöyle devam etti:

“Ocak ayında yumurta kutusu 40-45 TL’ye geldi. O fiyata geri gelebilir. Böyle giderse yine altın yumurtlayan tavuk olur.” (İHA)

TÜİK veya BETAM?  Kiralar uçarken resmi veriler neden geride kalıyor? ilginizi çekebilir TÜİK veya BETAM? Kiralar uçarken resmi veriler neden geride kalıyor? Brezilya'dan sonra Vietnam: Küresel kahve fiyatları daha da artacak ilginizi çekebilir Brezilya’dan sonra Vietnam: Küresel kahve fiyatları daha da artacak

Göğüs eti 8 TL artırıldı, yumurta kutusu 45 TL’ye ulaşabiliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK