İktidardan zam illüzyonu yolda

İktidardan zam illüzyonu yolda

41
0
PAYLAŞ

Güçten yükselme yanılsaması yolda

Güçten yükselme yanılsaması yolda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Elektrik zammına formül arayan hükümet, konut tarifesi yerine sanayi, iş yeri ve tarımsal sulama tarifelerinde fahiş zam yapmayı düşünüyor” dedi.

Güçten yükselme yanılsaması yolda

Elektrik zammına formül arayan hükümet, konut tarifesi yerine sınai, ticari ve tarımsal sulama tarifelerinde fahiş artış yapmayı düşünüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, hükümetin artan elektrik maliyetleri nedeniyle faturalardaki artışa formül aradığına işaret ederek, “Sınai, ticari ve tarımsal sulama abonelerine daha fazla zam yapmayı düşünüyor. Konut tarifelerinin daha az artırıldığı yanılsaması yaratmak için sanayi, ticari ve tarımsal sulama abonelerine yapılan fahiş zamların faturaları vatandaşlardan kesilecek. Kış aylarında tüm temel ürünler ve yiyecekler artacak. Geliri düşen vatandaşlarımızın bütçesi kışın bu artışla sabote edilecek” dedi.

TEK POLİTİKA ARTIŞI

Ahmet Akın, hükümetin 1 Ekim’de yapılması beklenen elektrik zammı için arayış içinde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Hükümet aylar önce ülkemizde yaşanan kuraklığı görmezden geldi. Pandemi sonrası uluslararası enerji fiyatlarındaki artışa rağmen herhangi bir politika uygulamadı. Hükümet bugüne kadar uyguladığı en iyi politikayı uygulamaya hazırlanıyor, “vatandaşın faturasını ödeyerek zam yapmak”;

Ahmet Akın

ENFLASYONU TETİKLER

Akın, “Sanayi abonesi tarifesindeki fahiş artış, artan maliyet nedeniyle sanayicimizin dünya üzerindeki rekabetini azaltmakla kalmayacak, yaratacağı domino etkisiyle kış aylarında da enflasyonu tetikleyecektir.”

Güçten yükselme yanılsaması yolda

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK