Uzaktan çalışanların yüzde 70’i ofise geri döneceğini düşünmüyor

Uzaktan çalışanların yüzde 70’i ofise geri döneceğini düşünmüyor

83
0
PAYLAŞ

Uzaktan çalışanların yüzde 70’i ofise geri döneceklerini düşünmüyor

Uzaktan çalışanların yüzde 70’i ofise geri döneceklerini düşünmüyor

İngiltere’de yapılan bir ankete göre, uzaktan çalışanların yüzde 70’i “asla aynı oranda ofise dönmeyeceklerini” düşünüyor. Ayrıca çalışanların çoğu evden çalışmayı tercih ediyor.

Uzaktan çalışanların yüzde 70'i ofise geri döneceklerini düşünmüyor

Birleşik Krallık çalışanları arasında yapılan bir ankete göre, uzaktan çalışanların yüzde 70’i “asla aynı oranda ofise dönmeyeceklerini” düşünüyor.

Anket şirketi YouGov tarafından BBC için 1.864 çalışanın katıldığı ankette soruları yanıtlayan birçok çalışan, ofise dönmeyeceklerini öngördü.

Ayrıca çoğu çalışan, tam zamanlı veya belirli bir süre evden çalışmayı tercih edeceklerini söyledi.

YÖNETİCİLER: İŞBİRLİĞİ VE YARATICILIĞI ETKİLER

Ankete katılan yöneticiler, işyerindeki yaratıcılığın etkileneceği konusundaki endişelerini dile getirdiler. Ankete katılan 530 yöneticinin yarısı evden çalışmanın hem yaratıcılığı hem de işbirliğini olumsuz etkileyeceğini söyledi. Yöneticiler için yüzde 50 olan bu oran, genel çalışanlar arasında sadece yüzde 38’dir.

Ancak katılımcılar, evden çalışmanın ne üretkenliğe ne de ekonomiye zarar vermeyeceğini düşünüyor.

İngiltere’deki son resmi rakamlara göre, haftanın küçük bir bölümünde de olsa evden çalışanların oranı 2020’de yüzde 37’ye yükseldi. 2019’da bu oran yüzde 27 idi.

GENÇ ÇALIŞANLAR İÇİN DEZAVANTAJLAR VAR

Uzaktan veya ofisten çalışmanın deneyimli çalışanlar için ciddi bir fark yaratmayacağı düşünülse de genç çalışanlar için çeşitli zorlukların olduğu düşünülüyor.

Ankete katılanların yüzde 60’ından fazlası, gençlerin yüz yüze temas veya kişisel rehberlik olmadan ilerlemek için daha fazla mücadele edeceğini düşünüyor.

Pek çok sektörde kalıcı hale gelen uzaktan çalışma, çalışanlara ve işverenlere neler getirecek? ilginizi çekebilir Pek çok sektörde kalıcı hale gelen uzaktan çalışma, çalışanlara ve işverenlere neler getirecek? Avrupa Merkez Bankası Başkanı: Uzaktan çalışanlar artık tam zamanlı ofise dönmüyor ilginizi çekebilir Avrupa Merkez Bankası Başkanı: Uzaktan çalışanlar artık tam zamanlı ofise dönmüyor

Uzaktan çalışanların yüzde 70’i ofise geri döneceklerini düşünmüyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK