Gösteri ile ilgili valilik soruşturma başlatmıştı… Kaymakam merkeze çekildi

Gösteri ile ilgili valilik soruşturma başlatmıştı… Kaymakam merkeze çekildi

160
0
PAYLAŞ

Edremit İlçesi’nin düşman işgalinden kurtarılmasının 99. yıl dönümü kapsamında yapılan büst gösterisi sırasında bir kadın siyah çarşafla kapatılıp zincirle bağlandı.

Valilik gösteriyle ilgili soruşturma başlattı… Kaymakam merkeze çekildi

Valilik gösteriyle ilgili soruşturma başlattı… Kaymakam merkeze çekildi

Valilik, gösteriyle ilgili soruşturma başlattı… Kaymakam merkeze çekildi.

Balıkesir Valiliği, Edremit’teki gösteriyle ilgili soruşturma başlatıldığını ve Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal’ın merkezden çekildiğini duyurdu.

Valilik gösteriyle ilgili soruşturma başlattı… Kaymakam merkeze çekildi

Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtarılmasının 99. yıl dönümü kapsamında yapılan büstün icrası sırasında bir kadın siyah çarşafla örtülüp zincirle bağlandı.

Efeler kadını zincirden kurtarırken, siyah çarşafın altına beyaz elbisesiyle çıkan kadın Türk bayrağıyla protokol için poz verdi.

Gösterinin amacının Edremit’in esaretini ve kurtuluşunu anlatmak olduğu belirtildi.

Gösteriyi düzenleyen heyet hakkında soruşturma başlatılırken, Kutlama Komitesi Başkanı Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal’ın İçişleri Bakanlığı tarafından merkeze çekildiği açıklandı.

Balıkesir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

* 09.09.2021 Perşembe günü Edremit İlçemizde gerçekleştirilen Edremit Kurtuluş Günü Kutlama Programı’ndaki gösteri ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

* Söz konusu kutlama programında yer almamasına rağmen, programın uygulanması sırasında Kurtuluş Töreni’nin anlamıyla bağdaşmayan ve töreni tartışmaya açacak bir gösteri yapıldığı gözlemlendi.

* Ulusal Kurtuluş Günü’nü tartışmaya açan bu gösteriye neden olan kutlama komitesi başkan ve üyeleri ile sorumlu belediye görevlileri hakkında soruşturma açılması için İçişleri Bakanlığı’ndan Sivil Müfettiş talep edildi.

* Ayrıca soruşturma kapsamında Kutlama Komitesi Başkanı Edremit Kaymakamı da İçişleri Bakanlığımız tarafından merkeze götürüldü.

* Söz konusu gösteriyi yapan dernek hakkında İçişleri Bakanlığı mal müfettişleri ve dernek müfettişleri tarafından gerekli incelemeler yapılacaktır. (DHA)

Soruşturma başlattım, işten atılmam 'takdir' edildi ilginizi çekebilir Soruşturma başlattım, işten atılmam ‘takdir’ edildi

Balıkesir Ekonomi Bakanlığı İçişleri Perşembe SGK yolsuzluk
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK