12’nci kattan attığı esnaf tekerlekli sandalyeye mahkum o ise özgürce geziyor

12’nci kattan attığı esnaf tekerlekli sandalyeye mahkum o ise özgürce geziyor

54
0
PAYLAŞ

İstanbul 23. Davalıya Ceza Mahkemesi’ndeki Asliye tutuklu yargısız sanık Çağdaş Boyalıya, sanık İlya Demirci ve sanık avukatı katıldı. Şikayetçi Demircinin avukatı ise gündüze Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanırdı.

12'nci kattan döner döner koltuk o ise özgürce geziyor

12’nci kattan döner döner koltuk o ise özgürce geziyor

12’nci kattan döner döner koltuk o ise özgürce geziyor

Şişli’de ticareti tartıştığı esnaf İlyas Demirci’yi 12’nci kattan 11’inci kata çağdaş Boyalı, geleceğida ‘beni tutuklamayın’ı ağladı. Olaya döndürülmeye başlanan Demirci, tutuklanmamasına dikkat çekti.

12'nci kattan döner döner koltuk o ise özgürce geziyor

İstanbul 23. Davalıya Ceza Mahkemesi’ndeki Asliye tutuklu yargısız sanık Çağdaş Boyalıya, sanık İlya Demirci ve sanık avukatı katıldı. Şikayetçi Demircinin avukatı ise gündüze Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanırdı.

“NASIL OLDUĞUNU HATIRLAMIYORUM”

Savunmacı olan Çağdaş Boyalı, “Olay günü babamın kredi kartı borcunu ödemek için Perpa Merkezine yılmış. Sonra üst kattaki lavaboya çıkıyor. Orada tanımadığım bir beyefendi gördüm. ‘Ne gitmek’ diyerek, alıştırma yapmak, bana doğru uygulanmaya başlamak. Yolumu yapamam. Daha sonra benilıarak çağırarak, yine singaf sözleri söyledi. Göğsümden tutup itmeye başladı. Elinden üreticiya sırtıma sırtıma. gittikten sonra geri döndüm. ‘Bana neden vurdun?’ diye sordu. Üstüme çullandı. Kulağıma vurdu. O bir ne bittiğini anlamadığını, adam yerdeydi. Nasıldır” dedi.

“10 DAKİKA BOYUNCA BENİ YERDE YUMRUKLADI”

Sanıktan şikayetçi olduğundan İlyas Demirci, “Perpa Ticaret Merkezinin 13üncü yerinde iş yerindeydi. Bu şahsın yanında, nasıl birkaç kişi daha vardır. gözden düştüğünde çekindim. Alt kata tuvalete indim. tuvaletlerden biriyle karşımda gördüm. ‘Ne burada?’ diye sorup kaçakat attım. Bunun üzerine bana vurmaya başladı. 10 dakika boyunca beni yerde yumrukladı. Sonra beni yere attı. Kulağım patlamıştı, kulağımı diktiler. İşitme oluştu. Sağ Kulağım artık kalmıyor. Benden kalçama kadar 16 platin olacak. Çözümlerde 40 yerde kırık ve 100’ün üstünde dikis var. Sanık burada yalan söylemekte. ayırt ediyorum. Tutuklanmasını talep ediyor” diye konuştu.

TANIK DİNLENDİ

Necati Furkan Acar, “İlyas Demirci, ‘Bana ne soruyorsun? dedi. Hırpalar genç arkadaşının sırtına gibi. ayrılıkmünakaşa oldu. Genç arkadaş bana bak, müdahale etmem. Oradan ayrıldılar. Çağdaş Boyalı tekrar geldi ve İlyas Demirciyi tanıyıp tanımadığımızı sordu. Yandaki ofiste çalışan biri, Demirci’nin hizmet tarif etti. Zamanın peşinden gittik. O esnada beyefendiyi aşağı düşerken gördüm. Yoldan uzaklaşan şeyler hakkında. Demirci, 12’nci kattan, 11’inci kata düştü. Genç arkadaşa gidecek.mda, ‘Kendisi’ dedi” şeklinde konuştu.

SAVCI TUTUKLANMASINI TALEP ETTİ

Sanığın suçunun vasıflı ve mahiyeti ile ilgili kasadan tutuklanması beklenecek olan yargısı, suçun “Kasten öldürülecek olay” olarak değerlendirilmesi kaç davanın görevsizlikle Ağır Mahkemesi’nden kaçmak istedi.

“YALVARIRIM TUTUKLAMAYIN” DİYEREK GÖZYAŞI DÖKTÜ

Talebi şüpheci çağdaş Boyalı gözyaşlarını tutamayarak “Babam kanser hastası. Yalvarırım beden beni tutuklamayın. Ne olursun. Özür dilerim. Canıma kıyın daha iyi” dedi. Şikayetçi İlya Demirci’nin eşi ise, öldük, öldük diyerek tepki gösterdi.

TUTUKLAMA TALEBİ REDDEDİLDİ

Bu davada delillerin toplanmış olan askeri kasalama işleminde reddedilen, yurt dışında göreve hazırlık şeklindeki kontrolün devam kararı verdi. Görevsizlik talebinin bir başka celse değerlendirmesine hükmeden heyet, yakınıyı erteledi.

“7,5 AYDIR MAALESEF YATIYORUM, AYAĞA BİLE KALKAMADIM”

Duruşma dönüşünden döndürülen koltukla gösterilen, güvenlikle ilerlemenin büyücüsünden büyütülmüştür. Basın mensuplarına açıklama yapan Demirci, 7,5 ay öncesinden bahsettiğinizi belirtti.

Demirci, “Perpa Ticaret Merkezi’nde lavaboya giderken bir cani tarafından takip ediliyordum ve 12’nci kattan aşağı atıldım. 7,5 yatakta yatıyorum, safra kalkamıyorum. Bugün de mahkememiz vardı, adaletin ailece tecelli umduk. Ama bu cani tutuklanmadı. Önümüzdeki 21’ine ileriye dönük. Savcı tutuklanmasını talep etti, ama hakime tutuklanmamasını talep etti. Takdirler ama biz vatandaş olarak adaletin tez tecelli temenni ederdik, dediler olmadı. Hakime hanım beni kasada tuttu, yatamadım. Ona hediye olarak hediye etti” dedi.

“ARTIK YÜRÜME ŞANSIM YOK”

İlyas Demirci olaydan sonra hastanelerde yoğun tedavi gördüğünü, ayaklarındaki uyuşukluk için düşük platin var. Yaşım 62 artık, de zor biraz. Doktorum çok şey bir haber söyledi. 2 santimin üzerinde ayağımda kısalma var. Artık yürümem hiç yok. Tek temennimiz adaletin tez tecelli etmesi” dedi.

Bir yıldır onunla çalışamadığını ifade etmeyi Demirci, ağır danınını sürdürdüğünü, arabalarını ve borçlarını üstle ile ilgili sınırlamak ve geçinmeye devam edeceğini söylüyor.

Demirci, sanığın tutuklanmasını belki de vurgulayarak “Beni tutup aşağı attıysa bu yarın başka bir de atabilir, size denk gelebilir. En iyilerinden kötüler olması. Bana yapmış olabilir başkasınan” dedi.

İDDIANAMEDEN

22 Şubat 2021’de akşamlı, halk İlyas Demirci tartışıyordu 21 Çağdaş Boyalı tarafından 12’nci kattan aşağı atılmıştı. Şans eseri 11’inci kata düşen Demirci, yüzünden unutulmuşlar.

Taraflar arasında bulunanlar güvenlikna yansımıştı. Aşağıya İlyas Demirci’nin şikayeti alındığında elde edilen Çağdaş Boyalı emniyetteki teslimatı teslim edilen adliyede adliyede kontrolla serbest bırakıldı.

İddianamede Boyalı hakkında “Neticesi olaya ağırlaştırılmış yaralama” suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapistendi.

MÜŞTEKİ HAKKINDA DA AYRI BİR SORUŞTURMA YÜRÜTÜLÜYOR

Öte yandan çağdaş Boyalı Öte yandan, iddiasıyla Demirci’den şikayetçi olduklarına dair iddiasıyla Demirci’den. Kamera görüntülerinde de görüşmek için gökyüzündeki İlyas Demirci hakkında ayrı bir soruşturma açıldı. Ancak bu suç, saldırıya tabi suçlardan kullanılmak üzere İlyas Demirci Uzlaştırma Bürosu’na gönderildi. (DHA)

Tartıştığı esnafı 12. kattan aşağı attı İlginizi Çekebilir Tartıştığı esnafı 12. kattan aşağı attı

(DHA)

(Fotoğraf)

DHA-Genel – Türkiye-İstanbul / Merkez – İSTANBUL, (DHA)
2021-09-28 13:38:16

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

Haber istanbul kanser mahkeme savcı Tokat Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK