27 milyon euro harcanarak yapılan otele yıkım kararı

27 milyon euro harcanarak yapılan otele yıkım kararı

482
0
PAYLAŞ

Hizmete açıldığı dönemde kentteki konaklama sorununun çözümüne büyük ölçüde destek verdiği belirtilen 11 katlı The Anatolian Hotel, iddiaya göre borcunu ödeyemediği için bir süre işletildikten sonra sıkıntılı bir döneme girdi. Akaryakıt istasyonları gibi birçok sektörde faaliyet gösteren Kısacık Ailesi’nin ekonomik sorunlar nedeniyle banka kredileri.

27 milyon euro harcanarak inşa edilen oteli yıkma kararı

27 milyon euro harcanarak inşa edilen oteli yıkma kararı

27 milyon euro harcanarak inşa edilen oteli yıkma kararı

Gaziantep’te 2008 yılında 27 milyon Euro’luk harcamayla hizmete açılan 5 yıldızlı The Anatolian Hotel için yıkım kararı alındı.

27 milyon euro harcanarak inşa edilen oteli yıkma kararı

Hizmete açıldığı dönemde kentteki konaklama sorununun çözümüne büyük ölçüde destek verdiği belirtilen 11 katlı The Anatolian Hotel, banka kredilerini ödeyemediği için bir süre işletildikten sonra sıkıntılı bir döneme girdi. Ekonomik sorunlar nedeniyle benzin istasyonları gibi birçok sektörde faaliyet gösterdiği iddia edilen Kısacık Ailesi.

Otel 2016 yılında kapatılmış ve bir daha açılmamıştır. Geçen yıl, otel üç kez yandı.

Otele gizlice giren bir kişi hayatını kaybederken, bir kişi de ağır yaralandı.

Uyuşturucu kullanıcılarının da uğrak yeri olan otel inşaatındaki elektrik kabloları ve tüm elektronik parçalar hırsızlar tarafından alındı.

Otel sahipleri Şehitkamil Kaymakamlığı’ndan koruma talep etti.

Otelin çevresine duvar örülmüş ve tahtalarla kapatılmıştır. Ancak yağma önlenemedi.

YOK ETMEYE KARAR VERDİ

İcra sırasında çok sayıda banka ve alacaklının beklediği belirtilen Anadolu Oteli’nin yıkılmasına karar verildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yıkım kararının alındığını belirterek, “Şehrin göbeğindeki bu gecekondu mahallesinin böyle kalması mümkün değil” dedi. Buna göre alacaklılar için tebligat yapıldı. Bir yetkili, “Binayı bu şekilde yeniden açmak zor görünüyor. Yıkım daha zordur. Çünkü metalle ilgili her şey elinden alındı. Görünen o ki, tekrar eski haline getirmek teknik olarak mümkün değil” dedi.

AKILLI BİNA

Kısacık Ailesi tarafından ‘Akıllı Bina’ olarak inşa edilen, 18 süit ve bir kral dairesi olmak üzere toplam 131 odalı Anadolu Oteli’nde, yöresel yemeklerin yanı sıra çeşitli ülke mutfaklarının servis edildiği restoranların yanı sıra 2 sauna, 2 Fin hamamlar, masaj salonları. , kapalı yüzme havuzu, balo salonları, konferans salonları sağlandı.

Anadolu Dtel’in açılışı için düzenlenen toplantıda konuşan ortaklardan Erim Kısacık, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi Gaziantep’e böyle bir otel kazandırdığımız için mutluyuz. Biz bu oteli yaparken birçok kişi bizi eleştirdi, ‘Buraya neden bu kadar para yatırıyorsunuz?’ Ancak önceliğimiz kendi ülkemizdir. Ülkemizde bu oteli yaparak birçok kişiye iş imkanı sağladık. Otelimizde dünyaca ünlü otellerde bile bulunmayan birçok malzeme ve sistem var.”

Zafer Havalimanı'nda 7 aylık zarar 4 milyon euro ilginizi çekebilir Zafer Havalimanı’nda 7 aylık zarar 4 milyon euro

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK