Ağabeyi ve yengesini öldürüp tandıra gömen zanlıdan kan donduran ifadeler

Ağabeyi ve yengesini öldürüp tandıra gömen zanlıdan kan donduran ifadeler

90
0
PAYLAŞ

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, 19 Mayıs’tan bu yana Kayseri’de kayıp olarak aranan Firdevs Öztürk ve boşandığı eşi Mehmet Turhan çifti ile cinayet masasına oturan cinayet masası dedektiflerini bulmak için harekete geçti. Yapılan incelemeler sonucunda öldürülen ve toprağa verilen Kocasinan ilçesinden Emmiler. Çiftin cesedi, 9 Haziran’da ilçedeki evlerinin tandırında bulundu.

Ağabeyini ve teyzesini öldürüp tandıra gömen zanlıdan kan donduran ifadeler

Ağabeyini ve teyzesini öldürüp tandıra gömen zanlıdan kan donduran ifadeler

Ağabeyini ve teyzesini öldürüp tandıra gömen zanlıdan kan donduran ifadeler

Kayıp olarak aranan, öldürülen ve evlerinin bahçesindeki tandırda defnedilen karı koca davasında cinayet zanlıları hakim karşısına çıktı. Cinayeti soğukkanlılıkla anlatan cinayet zanlısı Yusuf T., “Bir an boğazını iple sıktım. Sonra ip koptu, kardeşim yere düştü. Kendimi kaybettim.Sonra kopan ip parçasıyla halamı boğdum.Sonra abimi ve teyzemi bir poşete koyup poşetleri arabaya koydum.Cesetlerden kurtulmaya çalıştım. Hiçbir yer bulamadım, onları köye götürdüm” dedi.

Ağabeyini ve teyzesini öldürüp tandıra gömen zanlıdan kan donduran ifadeler

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 19 Mayıs’tan bu yana Kayseri’de kayıp olarak aranan Firdevs Öztürk ve boşandığı eşi Mehmet Turhan çifti ile cinayet masasına oturan cinayet masası dedektiflerini bulmak için harekete geçti. Yapılan incelemeler sonucunda öldürülen ve toprağa verilen Kocasinan ilçesinden Emmiler. Çiftin cesedi, 9 Haziran’da ilçedeki evlerinin tandırında bulundu.

Mehmet Turhan’ın kardeşi Yusuf T. ve oğlu Bedirhan T. cinayetten tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Nejla T.’ye ev hapsi cezası verildi. Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar, baba ve oğulları ile ev hapsinde tutulan Nejla T., sanıkların avukatları, müştekiler ve avukatları katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan cinayet zanlısı Yusuf T., cinayet gününü soğukkanlılıkla anlattı. Kendisini boğmaya çalışan ağabeyinden aldığı iple kardeşini boğduğunu, ardından kendilerine daha sonra gelen teyzesi Firdevs Öztürk’ü de boğduğunu söyleyen sanık Yusuf T., şunları söyledi:

* Savcılıkta verdiğim ifadeleri kabul etmiyorum. Yanlış yazılmış. Ağabeyim açık cezaevine girdikten sonra bana musallat oldu. Amcamın oğluyla birlikte bana ‘Paramı ver yoksa seni öldürürüm’ diye bir mektup gönderdi. Ağabeyimin başı beladaydı, ben de uzak durdum. Olaydan bir gün önce kardeşimi görmek için köye gittim. ‘Bana bağımı ver. 17 yıl hapis yattım, seni de öldürürüm, bir 17 yıl daha geçireceğim.”

* Abim beni sürekli tehdit ediyordu. Oğlum sünnet oldu. Gelen altınlarla bir ev aldım. Kardeşim bu evi benden sipariş etti. Etkinlik günü oğlum, eşim ve ben kardeşlerimin yanına gittik. Kardeşim ve ben oturma odasına gittik. Sonra eşim düğün alışverişi için kızlarıma gitti. Sonra kardeşimle odada yalnızdık. Kardeşimin elinde bir ip vardı. Boğazımı sıkmaya çalıştı. Boynumu büktüm ve ipi elinden aldım. Sonra onu bir dakika boyunca bir iple boğdum. Sonra ip koptu, kardeşim yere düştü. Ne yaptığımı bilmiyordum, kaybolmuştum.

* Odadan çıktıktan sonra teyzem bana bir şeyle vuruyordu. Sonra halamı kırık ip parçasıyla boğdum. Oğlum Bedirhan bana ‘Baba ne yaptın?’ diye sordu. bağırıyordu. Sonra Bedirhan’la evden çıkıp Kayseri’yi dolaştık. Sonra Bedirhan bana ‘Karakola git, bana her şeyi anlat’ dedi. Bir süre düşündükten sonra ‘Oğlum Bedirhan, karakola gidip her şeyi anlatırsam kardeşimin çocukları sana düşman olur’ dedim. Onları bir çuvala koyup bir yere koymak aklımdan geçti.

* Cami Kebir’e gidip çanta aldım. Sonra abimi ve teyzemi çantaya koyduk ve çantaları arabaya koyduk. Cesetlerden kurtulmaya çalıştım. Hiçbir yer bulamadım, köye götürdüm. El arabasıyla tandıra götürdüm. Sonra iki cesedi betonla kapladım. Abimi ve teyzemi öldürecek olsam ne evi veririm ne de parayı. Kardeşim beni öldürmeye çalışıyordu, kardeş katili olarak yargılanmayı çok zor buluyorum. Kardeşimi öldürmeyi planlamadım, kardeşim Havva’yı kardeşimle birlikte öldürmedik. Kardeşim beni suç ortağı yaptı.

Diğer tutuklu sanık Yusuf T.’nin oğlu Bedirhan T., “Odada babam ve amcam vardı. Ben de odaya girdim. İçeri girdiğimde babam elinde bir ip parçasıyla çok sinirli duruyordu. Sonra halam babama vurmaya başladı ve babam halamı elindeki iple boğdu. Sonra cesetleri torbalara koyuyoruz. Bağ evimize götürdük, babam iki cesedi tandıra koydu. “Üzerini çimentoyla kapladık, amcamı kesinlikle öldürme planımız yoktu” dedi.

CİNAYET ŞÜPHESİ, oğlunu da bıçakladı

Ev hapsinde tutulan Nejla T., savunmasında eşinin önceki tarihlerde oğlu Bedirhan’ı bıçakladığını söyledi. Nejla T. ifadesinde, “Kocam daha önce Bedirhan’ı da bıçakladı. Bedirhan’da 10 dikiş atıldı. Hukuki bir davadan kaçınmak için polise bildirmedik. Bedirhan ve eşimin arası pek iyi değildi” dedi.

Mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Adliye önünde konuşan Firdevs ve Mehmet Turhan’ın oğlu Yusuf T., “Bugün ilk mahkememiz, ilk davamız. Sanıklardan Yusuf T., meşru müdafaa yaptıklarını söyledi. Ağabeyim beni öldürecekti, ben kendimi korumak için kardeşimi öldürdüm” dedi. ‘Teyzemi çığlık atıp bana vurduğu için öldürdüm’ gibi bir ifade verdi. Karısının orada olmadığını söyledi. Diğer sanık Bedirhan T., ‘Olayın şokuyla hiçbir şey yapmadım. Babamın yalvarmasıyla babama yardım ettim’ dedi. Bunların hiçbirini kabul etmiyorum. Müge Anlı’nın programına gitmek için yola çıktığımda terminalde Nejla T. ve Bedirhan T. yanıma geldiler ve beni caydırmaya çalıştılar. ‘Burada kal, gitme, düğünümüz var, düğünümüzü yapalım, birlikte gideriz’ gibi şeyler söylediler. Bedirhan da ‘Otobüse layık değilsin, seni arabayla bırakayım’ gibi şeyler söyledi. Amaçları beni de ortadan kaldırmaktı ve başarısız oldular. Bu durumda bir daha başarılı olamayacaklar” dedi. (İHA)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK