Ahmet Çakmak bulundu

Ahmet Çakmak bulundu

36
0
PAYLAŞ

Serbest kaldıktan sonra İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu suçlayan ve ‘Onur Sınırı’ yazılı pankart astığı için gözaltına alınan Ahmet Çakmak, kayıplara karıştı. Kaçırıldığı iddia edilen Çakmak bulunurken, Kavuncu ile ilgili iddialara yanıt verdi.

Ahmet Çakmak bulundu

Ahmet Çakmak bulundu

Ahmet Çakmak bulundu

Serbest bırakıldıktan sonra İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu suçlayan ve “Onur Sınırı” yazılı pankart astığı için gözaltına alınan Ahmet Çakmak, kayıplara karıştı. Kaçırıldığı iddia edilen Çakmak bulunurken, Kavuncu ile ilgili iddialara yanıt verdi.

Ahmet Çakmak bulundu

İstanbul’da ‘Sınır Şeref’ yazılı pankartı asarak gözaltına alınan gençlerden Ahmet Çakmak, “Buğra Kavuncu bana bu pankartı astırdı. Sosyal medyada “Yanındakiler para ve başka şeyler vaat ettiler” sözlerini kullandığı bir video konuşması paylaşıldı. Ancak yakınları, Çakmak’tan haber alamadıklarını ve videonun zorla çekildiğini iddia etti.

Pankart nedeniyle gözaltına alınan gençlerin avukatı Ali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ahmet’e ulaşamıyoruz. Tehdit altında olduğu videodan anlaşılıyor, gözaltına alındığını düşünüyoruz. Polise başvuruyoruz bugün kendisine ulaşan varsa dm’den ulaşsın” dedi.

Ali Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e hitaben yaptığı konuşmada, “Yetkilileri görevlerini yapmaya davet ediyorum. Burası dağın zirvesi mi? Bir adamı gözaltına alıp video çekip yayınlamak nedir?” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı Emir A. Gürbüz, öğle saatlerinde Ahmet Çakmak’ın “Ahmet kurtarıldı, Ankara asayişte” tweetiyle bulunduğunu duyurdu.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI KAVUNCU’DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Ahmet Çakmak’ın bulunmasından saatler önce Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

“Bu asla doğru bir haber değil. Bu açıklama açıkça baskı altında yapıldı. İstanbul İl Başkanlığı olarak binlerce derneğe üyemiz var. Kendi gençlik derneğimiz var. Böyle bir ihtiyacımız olursa kendi teşkilatlarımızla asacağız. Zaten şu anda İstanbul’un birçok ilçesinde cumhurbaşkanlığımızın binalarında ‘Onur Sınırı’ yazılı pankartlarımız asılı. Bu nedenle konu kesinlikle anlatıldığı gibi değildir. Genç arkadaşımızın bir an önce bulunması ve neredeyse kim tarafından tutulduğunun polis tarafından sağlıklı bir şekilde tespit edilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Buğra Kavuncu, bu pankartların asılmasının ardından kendisine destek için adliyeye gittiklerini ve kendisini ilk kez orada gördüğünü söyledi. İşin gerçeği bu” dedi.

Abdülhamit Abdülhamit Gül Adalet Bakanı Ankara Polis Gül Haber İçişleri Bakanı istanbul İYİ Parti para sosyal medya Süleyman Soylu tweet Twitter
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK