Akşener’in vatandaşla diyaloğu sosyal medyaya damga vurdu

Akşener’in vatandaşla diyaloğu sosyal medyaya damga vurdu

44
0
PAYLAŞ

Ülkenin dört bir yanında esnaf ziyaretlerine devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kars ziyaretinin ardından Iğdır’a geldi. Tuzluca ilçesinde esnafı tek tek ziyaret eden Akşener, dertlerini dinleyerek sohbet etti.

Akşener’in vatandaşlarla diyaloğu sosyal medyaya damga vurdu

Akşener’in vatandaşla diyaloğu sosyal medyaya damga vurdu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde esnaf ziyaretlerine devam etti. Akşener’in geçimini sağlayamamaktan endişelenen bir esnaf, Akşener’e, “Eşiniz bu akşam ne pişirdi mesela?” diye sordu, “Ne diyeyim? Kırmızı et mi? Tövbe! Bir vatandaşa sorun, Esnaf olarak ben değil. Kaç ayda, kaç yılda eti görebiliriz? Bayramdan bayrama gidelim” dedi. Görüntüleri sosyal medyadan paylaşan Akşener, “Gözleri milletimizin göbeğinde, eli cebinde olanlardan hep birlikte hesap soracağız” dedi. dedim.

Ülkenin dört bir yanında esnaf ziyaretlerine devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kars ziyaretinin ardından Iğdır’a geldi. Tuzluca ilçesinde esnafı tek tek ziyaret eden Akşener, dertlerini dinleyerek sohbet etti.

Bir bakkalı ziyaret eden Akşener, işlerin nasıl gittiğini sordu. Dükkan sahibi, bir yıl önce iyi olduğunu, ancak şimdi işlerin çok kötü olduğunu söyledi. Tezgahın üzerindeki 2 kredi defterini gören Akşener şaşkınlığını gizleyemedi. Esnaf, “Malları 5 liraya veriyorsunuz, ertesi gün 6 lira oluyor. Alım gücü azaldıkça başımıza gelen bu.” dedim.

“YÜZDE 200 YÜKSEK ÜCRETLER”

Temizlik ürünleri satan bir esnaf, “Akşama kadar oturuyoruz, test yapmadan çıkıyoruz. Burayı kirala, ev kirala Allah yardımcım olsun inşallah. Bu yıl yüzde 200 zam geldi. Bu dükkân şu anda kendi kendine eğirme bile yapamıyor.” dedim.

“HASTA GELDİ,PARASI YOK, İLAÇSIZ KALDI”

Akşener daha sonra bir eczaneyi ziyaret etti. Aylık 150 lira elektrik faturası ödediğini söyleyen bir eczane çalışanı, “Bir de kirası var. Asgari ücretle iki çocuk geçinemez. Şu anda iki çocukla ilgileniyorum. 5-6 çocuklu aileler de var. Ona ne diyeceğiz? Sabah bir hasta buraya geldi, öğrencinin cebinde parası yoktu ve ilacı almadan gitti. Vicdanlı insanlar rahatsız. Çocuk utançtan gitti. Bunu kaçınılmaz olarak vicdanen hissetmek gerekir. Maalesef bizde de yok. Ne büyüklerimizde, ne küçüklerimizde. Yetişkin de olsak, emin olun gençler olarak hepimiz aynı vicdanla yola devam edeceğiz” dedi. ifadeleri kullandı.

“KIRMIZI ET Mİ DİYORSUNUZ? PİŞMANLIK”

Bir giyim mağazası işleten bir esnaf da Akşener’e şu sözlerle şikayette bulundu: “Günlük ekmeğimizi kazanabilirsek minnettar oluruz. Şu anda bulamıyoruz. Günde üç parça satıyorum, parça başı 20 liram olsa da 60 lira. Kendi ihtiyaçlarımı mı karşılayacak yoksa çocuklarımı mı destekleyecek? Oy verme zamanı geldiğinde buraya geliyorlar ama vatandaşın sorunlarına gelince etrafta kimse yok.”

“EŞİNİZİ NE PİŞİRDİ”

Akşener’e “Eşiniz bu akşam ne pişirdi mesela” diye sorulduğunda dükkan sahibi, “Yapacağı tek şey pirinç ve kuru fasulye. Kilosu 20 TL’ye yakın bir şey. Ne diyeyim? kırmızı et mi? Tövbe! Esnaf olarak bana değil vatandaşa sor. Eti kaç ayda, kaç yılda görebiliriz? Bayramdan bayrama gidelim” diye yanıtladı.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILIYOR

Esnaf ile yapılan görüşmenin görüntülerini sosyal medyadan paylaşan Akşener, “Sönmez kardeşim acı gerçeklerimizi anlatırken tüm samimiyetiyle yüzümüzü güldürdü… Milletimizin gözü önünde olanların hesabını vereceğiz. ocak ve elleri ceplerinde.” dedim.

Vatandaş Akşener'e: Maho Ağa'nın çocukları bu nasırlı vatandaşın hakkını yemesin ilginizi çekebilir Vatandaş Akşener’e: Maho Ağa’nın çocukları bu nasırlı vatandaşın hakkını yemesin Akşener: Oylarınızla bu harami düzeni yıkacağız ilginizi çekebilir Akşener: Oylarınızla bu harami düzeni yıkacağız

Ardahan Çocuk Iğdır İYİ Parti Kars Meral Akşener öğrenci sosyal medya
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK