Aldığı kömür torbasından gök taşı çıktı

Aldığı kömür torbasından gök taşı çıktı

28
0
PAYLAŞ

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir vatandaşın kış aylarında yakmak için aldığı kömür torbasında 8 kilo göktaşı bulundu.

Aldığı kömür torbasından bir göktaşı çıktı.

Aldığı kömür torbasından bir göktaşı çıktı.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir vatandaşın kış aylarında yakmak için aldığı kömür torbasında 8 kilogram göktaşı bulundu.

Olay, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde meydana geldi. Yakup Ermiş isimli bir vatandaşın, ağırlığı şüphe uyandıran taşı Rusya’dan ithal ettiği kömürlerden aldığı 50 kiloluk torbaya atıp kömürlerden ayırmadığı iddia edildi. Daha sonra kömürü yıkadığı şirketi arayıp kömür torbasında taş olduğundan şikayet etti. Konuk olarak evine gelen arkadaşına durumu anlatan Ermiş, arkadaşının göktaşı şüphesiyle mıknatıs testi ile taşı yapıştırmaya çalıştığını görünce taşın bir parçasını kırarak teste gönderdi. Yaptığı araştırma sonucunda göktaşı olduğunu öğrenen Ermiş, bu kez şikayetini geri çekerek göktaşı için alıcı aramaya başladı.

TV’Yİ KAPATTIĞIMDA RENK DEĞİŞTİ

Gramı 45 dolara yakın olduğunu belirten Ermiş, ciddi alıcılarla pazarlık yapacağını söyledi:

– Kışa hazırlanmak için kömür sipariş ettik. Yaklaşık 6 ay önce aldığım kömür siparişinden poşetleri açarken bu taşın farklı olduğunu hissettim. Arkadaşlara sordurdum, normal taş olmadığını ve kömür olmadığını söylediler. Sonra kendi araştırmamıza başladık. Kömür tüccarları Rusya’dan geldiğini söyledi. Numuneyi 8 gram olarak önce Ankara’ya sonra da farklı şehirlere bilenlerle gönderdim. Laboratuvar sonuçları yüzde 81 demir gösterdi. Sonra altınla test ettik, sürtünme sonucu elektriklenme oldu. Sonra televizyona yaklaştırdık ve renginin değiştiğini gördük.

1 MİLYON YILLIK OLDUĞUNU SÖYLEDİ

– Mıknatısı yaklaştırdığımızda kendini kolayca tutabiliyor. 1 milyon yaşında olduğu söyleniyor. Satacağız, kullanalım. Yaptığımız araştırmaya göre gramı 45 dolara kadar değiştiği söyleniyor. Burada açgözlü olmaya çalışmayacağız. Fiyatı daha fazla düşürmeyeceğiz. Bize ve çevremize fayda sağlayalım. Numunelerde gram olarak azaldı, şimdi ham olarak net 8 kilogram. Elle tutulduğunda kendi boyutundan daha ağır olduğunu hissedebilirsiniz. Kömürü aldığımda çanta 50 TL idi. İşin ilginç yanı, şaşırmama rağmen tepki gösterdim, bizi kandırdılar dedik, firmayı aramayı düşündüm. Araştırma sonucunda göktaşı olduğunu gördüğümüzde öfkemiz yerini neşeye bıraktı.

Altın Ankara Diyarbakır Rusya
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK