Ankapark’taki oyuncaklar 10 kat daha pahalıya alınmış

Ankapark’taki oyuncaklar 10 kat daha pahalıya alınmış

454
0
PAYLAŞ

İhbar dilekçesinde, toplam değeri 200 milyon TL olan 6 farklı ihaleye sahte belgelerle teklif alındığı, ihalelerin aynı firmalara verildiği ve alışların normalin çok üzerinde fahiş fiyatlarla yapıldığı belirtildi. Fiyat:% s.

Ankapark'taki oyuncaklar 10 kat daha pahalı.

Ankapark’taki oyuncaklar 10 kat daha pahalı.

Ankapark’taki oyuncaklar 10 kat daha pahalı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Survey A.Ş. yetkilileri hakkında “resmi belgelerde sahtecilik ve kamu kurumlarına yönelik dolandırıcılık” suçundan suç duyurusunda bulundu.

Ankapark'taki oyuncaklar 10 kat daha pahalı.

Fesih dilekçesinde, toplam değeri 200 milyon lira olan 6 farklı ihaleye sahte belgelerle teklif alındığı, ihalelerin aynı firmalara verildiği ve alış fiyatının çok üzerinde fahiş fiyatlarla alım yapıldığı belirtildi. normal fiyatlar.

Dilekçede, bu 4 şirketin tekliflerinden çıkan oyuncakların şirketler arasında paylaşılarak tüm şirketlerin ihalelerden kazanç elde etmesinin sağlandığı belirtildi. “Survey A.Ş. Yetkililer ile bu dört şirket arasında yakın bir ilişki olduğu anlaşıldı. Bu firmaların ortakları ile Ankapark kapsamında ihaleyi kazanan firmaların ortakları aynı kişilerdir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu, ihale kapsamında alınan bazı ürünler için 2021 yılında yeniden fiyat araştırması yaptı. 2013 yılında 5 milyon 630 bin dolara alınan 5 ürün için 8 yıl sonra 2021’de alındığı belirlendi. , 547 bin 900 dolar yani 10 kat daha düşük fiyat teklif edildi.

Ankara dolandırıcılık dolar Melih Gökçek suç duyurusu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK