Atanamayan öğretmen: Bütün diplomalar boş, gelecekten umutsuzuz, mutsuzuz

Atanamayan öğretmen: Bütün diplomalar boş, gelecekten umutsuzuz, mutsuzuz

60
0
PAYLAŞ

Partisinin il kongresine katılmak üzere Denizli’ye gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kentin ticaret merkezi Bayramyeri’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Atanmamış öğretmen: Bütün diplomalar boş, gelecekten umutsuzuz, mutsuzuz

Atanmamış öğretmen: Bütün diplomalar boş, gelecekten umutsuzuz, mutsuzuz

Gelecek Partisi Genel Başkanlığı’na atanamayan genç öğretmen Ahmet Davutoğlu, Denizli’ye yaptığı ziyarette, “Sadece öğretmenler adına konuşmuyorum, tüm gençler adına konuşuyorum. Tüm diplomalar boş. Gelecekten umutsuz ve mutsuzuz. Ailemize umut vermek ve yeniden aile çatısı altına girmek için dört yılımızı vermek istemiyoruz” dedi.

Partisinin il kongresine katılmak üzere Denizli’ye gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kentin ticaret merkezi Bayramyeri’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Davutoğlu, şehirde üretilen tekstil ürünlerinin satıldığı Babadağlılar Çarşısı’nı dolaşarak hem esnafı hem de alışveriş yapan vatandaşları dinledi. Gazi Bulvarı’nda görevlendirilmemiş bir öğretmen Davutoğlu’nun yolunu kesti.

Dört yıldır atanmak için mücadele eden bir öğretmen olduğunu söyleyen Meliha Dede, 27; “Ben atanmamış öğretmenim. Ben bir mağdurum. Şu anda satın alınıyor. Dalga gibi” dedi.

“ŞİMDİ ÇOK YORLDUK”

Sadece atanamayan öğretmenlerin değil, diplomalı tüm gençlerin zor durumda olduğunu söyleyen Dede, şu ifadeleri kullandı:

* Öğretmene ihtiyaç yoksa ve randevu alınmayacaksa neden fakültelerde eğitim görüyoruz? Boşuna mezun olduk. Her yıl röportajlar alıyoruz. Bizim için KPSS, atama bir rüyadır.

* Artık bu süreçten çok sıkıldık. Tekrar ders çalışacak enerjimiz yok. 4 yıldır bu sürecin peşindeyim. Biz okuyoruz. Biz bu ülkenin çocuklarıyız ama hak ettiğimiz değeri asla göremiyoruz. Bunu sadece öğretmenler adına söylemiyorum. Şu anda tüm diplomalar boş. Yani bir değeri yok.

“AİLEMİZİN ÇATISINA DÖNMEK İSTEMİYORUZ”

Dede, şöyle devam etti:

* Gençlere bunu okumalarını ve gelecekte böyle olmalarını söyleyemem. Herkes o kadar mutsuz, gelecekten o kadar umutsuz ki… İş bulma kaygısıyla bölümünü seçiyor.

* Evet belki kendimizi geliştirmemiz gerekiyor ama bunun için paraya ihtiyacımız var. Hayır, bizde var. Tüm mezunlar adına konuşuyorum. Gereksizse, bölümleri kapatın, gerek yok.

* Doğrudan orada 4 yılımızı verdiğimizde, ailemize umut verdiğimizde ve geri döndüğümüzde tekrar ailemizin çatısı altında olmak istemiyoruz. Yetişkin bireyler olarak kendi ayaklarımızın üzerinde durmak istiyoruz.

* 27 yaşında biri olarak gelecek kaygısıyla kendimi daraltıyorum. Etkilendim. Ailem etkileniyor. Kötü bir süreçten geçiyoruz. Elinden geleni yap.

“YÜKLENİCİ BORÇLARINI YAPILANDIRMAYIN”

Emekli uzman çavuş Ahmet Çakubay, Bayramyeri’nde karşılaştığı Davutoğlu’na sorunlarını, “Emekli çavuşum. Beni astsubaylıktan emekli ettiler, çavuştan değil. Maaş açısından haklarımı kaybettim. Kanunları meclise getiriyorlar. Dört müteahhitin borçlarının yeniden yapılandırılması için. kabul edilmez” dedi.

Üniversiteye gönderdiği çocuğunun yurt sorunu yaşadığını söyleyen bir başka vatandaş, “Korkuyoruz. Çocuğumu nereye koyacağımız konusunda kafamız karıştı. İstanbul’da 4 bin 500 – 5 bin liraya ev alalım. Ben zaten asgari ücretli bir işçiyim. Bu çocuğu nasıl bir eve koyacağım? Yurtları erken kapattılar” dedi.

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye ağır eleştiri: O da bir dersi hak etti ilginizi çekebilir Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye ağır eleştiri: O da bir dersi hak etti

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK