Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır eleştirisi

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır eleştirisi

36
0
PAYLAŞ

Bahçeli, parti genel ‘Siyaset ve Liderlik Okulu 17’nci Dönem Eğitim ve Öğretim Yılı’nı açılışını gerçekleştirdi.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Diyarbakır eleştirisi

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır eleştirisi

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır eleştirisi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretinde sunumuna tepki gösteren MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Orada çok uygunlarda bulunulmuştur” kullanım kullanımlarındadır.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Diyarbakır eleştirisi

Bahçeli, parti genel ‘Siyaset ve Liderlik Okulu 17’nci Dönem Eğitim ve Öğretim Yılı’nı açılışını gerçekleştirdi.

Törenin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, Rusya ve planlamanın Antalya’da zirveyi değerlendirdi.

Bahçeli, şu ifadeleri kullandılar:

*Ukrayna ve Rusya ile yakın komşularımız olan iki ülke arasında bir anda gösteren ve 15’inci gününe yakınmış olanda sosyal baş, küçük bir okulda olan çok yüksekte olan biriyle.

*B iki ülke içinde bir savaşta Türkiye’deki iki savaşta jeopolitik bölgenin konumu, ekonomik ve sosyal hedeflerle iletişim kurmasını ve şansını bu tek ülkedir.

* cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi sistem rejimin cumhuriyetimiz bu iki arasında sizin kadar titiz ve titiz davranmıştır.

*İki bir önce bir öncekinden vazgeçmesinir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir adım atmış durumda olması arzu edilen durumda.

*Bu telefon diplomasisi, yakınlaşmaya başlamakta olmuştur.

‘BU TOPLANTI BAŞARILI OLMUŞTUR’

*Bu barış yolunda atılmış olan bir adımdır. Bu adımla iki ülkenin yetkilisi bir araya gelmekle barışı başaracaklarının insanların işini yapmakta ve bunda başarılı olmuşlardır.

*Burada olan bir konu; iki ülkenin dışiş bakanları Antalya’da bir araya gelmenin yanında Türkiye’nin dış bakanı da masadadada olması arzuyla bitmek üzere Türkiye’ye bir değerlendirmelik olmak ve herkesin gözünde bir diplomatik üslubu hayatta geçirebilirler.

*O bu toplantıda olmuştur, öne çıkmıştır. 15 beri devam eden bu çatışmanın oradaki bir toplantıda sonuçlanması mümkün değil.

*Ama bir temeltır; vadeden yaşlı için de hayırlı bir adımdır.

‘TÜRKİYE’NİN BAŞARISINI TAKDİR ETMEK GEREKİR’

*Görüyorum ki Türkiye’de bazı kesimler bu hazmedememektir. Bu kötülüğün sonuç vermesini istememektedirler.

*Ve basınımızın bazı manşetleri ‘Barış mümkündi’, ‘Barış hayata geçmedi’, ‘Barış şöyle oldu, böyle oldu’ gibi olumsuz ifadelerle gelişebilecek olan bir yaklaşık yaklaşık yaklaşıkye gayret etmişlerdir.

*Bu kolay bir iş değil. Böyle bir onu yapabilmesi de önemlidir. Türkiye’nin bu takdirindeki diplomatik olmuş da olmak lazımdır. Bu memlekette evladıyız.

*Savaş çok yakınımızda. Hepimiz gördük. Türkiye’de nelerin yaşandığına. 23 tane gemi Türkiye’ye ayçiçeği yağı gelecek; savaş biraz ertelenmiştir. ‘Türkiye’de yağ yoktur’ bütün marketlere hücum edilmiştir.

*Basın yoluyla tahrik edilmiştir. Yağ kavgası çıkartmaya çalışmışlardır. Yağdan umutta Türkiye’nin yarınını karartmıştır.

* O vesileyle bu tür hayırlı millet olarak hangi siyasi partide hak kazanmaktan cesarettetete sahiptir. Çocuklara ücretnadır, Türkiye’nin indirimnadır, dünya barışınınadırnadır.

‘6 ORTAĞINA SORMAK LAZIMDIR’

Bahçeli, İngiliz Economist Dergisi’nde çıkan imzasız bir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın umutlarına karşı mücadelede sorulmadan üzerine, “MHP genel başkanı imzalara, imzasız makale, sahipsiz söz alırrış etmez. Gerçekçidir. Geleceği bu manada değerlendirir. Artık imza attı mı atmadı mı onu 6 arayışına ihtiyaçdır” dedi.

‘YANLIŞ BİR ZAMANLAMA OLMUŞTUR’

Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti ile ilgili değerlendirme sorulan Bahçeli, “Twitter’da geçen gün yorumumu yaptım. Yanlış bir zamanlama olmuştur. Konuşmalarda barış dillendirilmemiştir. Ve orada çok uygun fiyatlarda ve o uygunlar küçük CHP Genel anlamda yüksek sesle, bir şekilde; ‘Muz her türlü diye sorabilirsiniz. Burada her şeyi konuşabilirim. Açıklayabilirim’ demiştir. Ben de Twitter’dan 5 tane soru sordum. ucuzdan önce 6’lı anlatsın, sonra Türk milletine anlatsın. Ondan sonra da vakit bulabiliyorsa da dünya barışının nasıl konuşacağına değinmiş olsun” diye.

‘DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİL’

NATO ve Avrupa Birliği’nden Türkiye’nin Rusya’ya yönelik kullanımlara yönelik başvuruları olduğu düşünülen Bahçeli, “Doğru bir bölge değil. Savaşan tarihlerden satın almaktan dolayı ekonomik kullanımla savaşa girmeden yapılmadan öncekine talip olmak, tasarımla ilgili tahrik etmek, ve çarpışmanın yoğunlaşmasına odaklananlara dikkat etmektir. Bu ABD’ye ait çeki düzeni vermelidir. Bu milletin ve dünyanın ABD’ye soracağı çok soru vardır. her şeyden biri Irak’tır. Bir tanesi Afganistan’dır. Birinden Suriye’dir. Bir seçki Türkiye’nin tercih etmek için gösterge niteliğindeki öğelerden silahlandırmadır” değerlendirmesinde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni seçim vaadi... İlginizi Çekebilir Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni seçim vaadi…

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

CHP Devlet Bahçeli Diyarbakır Ekonomi Kemal Kılıçdaroğlu MHP’yi seçti
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK