Bakan Akar: Proaktif davranarak yeni tedbirler alıyoruz

Bakan Akar: Proaktif davranarak yeni tedbirler alıyoruz

53
0
PAYLAŞ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gaziler Günü nedeniyle Milli Savunma Bakanlığı’nda gaziler ve eşleriyle bir araya geldi.

Bakan Akar: Proaktif davranarak yeni önlemler alıyoruz

Bakan Akar: Proaktif davranarak yeni önlemler alıyoruz

Bakan Akar: Proaktif davranarak yeni tedbirler alıyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Güç dengesi, aktörler ve roller sürekli değişiyor. Bu değişim sürecinde yaşanan belirsizlikler, riskler, tehditler ve tehlikeler ülkemizin güvenliğini de gerçekten yakından ilgilendiriyor. Türkiye yeni dönemde tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyor ve kendi inisiyatiflerini hayata geçirerek proaktif davranıyor. Harekete geçerek yeni önlemler alıyor” dedi.

Bakan Akar: Proaktif davranarak yeni önlemler alıyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gaziler Günü nedeniyle Milli Savunma Bakanlığı’nda gaziler ve eşleriyle bir araya geldi.

Yemekten sonra düzenlenen Gaziler Günü Özel konserine katılan Akar, yaptığı konuşmada, tarih boyunca kahramanca mücadele etmekten ve vatan söz konusu olduğunda canını feda etmekten çekinmediklerini belirterek, “Vatan asla sıradan bir parça değildir. bizim için toprak. Vatan, atalarımızdan bize miras kalan en kutsal emanet, aziz şehitlerimizin kanı ve kahraman gazilerimizin bir parçasıdır. Bu nedenle vatan, şehitlik ve gazilik kavramları milletimiz nezdinde çok derin anlamlar taşımaktadır.

“PROAKTİF DAVRANIŞLARLA YENİ ÖNLEMLER ALIYORUZ”

Bakan Akar, “Vatanımızda alnı açık, başı dik ve hür yaşayabiliyorsak, bunu tereddütsüz canlarını feda eden şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilincindeyiz. Doğrusu sizinle ne kadar gurur duysak, kahramanlığınız ile ne kadar gurur duysak azdır. Kahramanlığınız ve fedakarlığınız her zaman bir sadakat ve minnet duygusuyla anılacaktır.”

Bakan Akar, 21. yüzyılda güvenlik ortamının yeniden şekillendiğini vurgulayarak, “Güç dengesi, aktörler ve roller sürekli değişiyor. Bu değişim sürecinde yaşanan belirsizlikler, riskler, tehditler ve tehlikeler gerçekten ülkemizin güvenliğini yakından ilgilendirmektedir. Türkiye yeni dönemde tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyor, kendi inisiyatiflerini hayata geçirerek proaktif davranarak yeni önlemler alıyor” dedi.

“1 OCAK 1976’DAN BU YANA KESİNLİKLE TERÖRİSTLER VAR”

Akar, TSK olarak Türkiye’nin ve milletin güvenliğini sağlamak için yurt içinde ve yurt dışında mücadelelerini kararlılıkla sürdürdüklerini belirterek, şunları kaydetti:

* Terörü kaynağında yok etme stratejimizle hareket ettiğimizi artık herkes görüyor. Bu alçakların kaçacakları ya da sığınacakları sığınakları yok. Komandolarımız her taşın altına bakar ve her mağaraya girer. Bu hainleri hizaya getirmek için ne gerekiyorsa yaptı ve yapmaya devam ediyor.

* 24 Temmuz 2015 tarihi itibari ile 18.502 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile 1.976 terörist etkisiz hale getirilmiş, şehit ve gazilerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Bundan sonra asla yerde bırakılmayacak.

* Görevimiz son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edecek. Bunu yaparken de operasyonlarımızı artan yoğunlukta, artan bir hızla planladık ve yürütmeye devam ediyoruz. Terörü bitirmeye ve asil milletimizi bu beladan kurtarmaya kararlıyız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

“MİLLİLİK ORANIMIZ YÜZDE 80’E ÇIKTI”

Envantere yeni eklenen yerli ve milli silah ve teknolojileri anlatan Akar, “Savunma sanayinde yerli ve milli oranı yüzde 80’e çıkardık. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bugüne kadar elde ettiği tüm başarılarda en büyük payın aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize ait olduğunu biliyoruz. Onların aziz hatırası her zaman yaşatılacaktır” dedi.

Bakan Akar, şehit ve gazileri saygıyla andığını belirterek, bugün Avaşin’de düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ümit Solak ile vefat eden tüm şehit ve gazilere rahmet diledi. verilmiş

MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu ilginizi çekebilir MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu

asker Irak Milli Savunma Bakanlığı saldırı şehit terörist TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK