Bekçilere ateş eden genç vurularak öldü

Bekçilere ateş eden genç vurularak öldü

122
0
PAYLAŞ

Meram ilçesi Kozağaç Mahallesi’nde cumartesi gecesi devriye gezen mahalle bekçileri HE (26) ve AA (28) yol ortasında duran ve yüksek sesli müzik eşliğinde bir araçta bulunan Mehmet Toker’e (25) yardım etmek istedi. yarı bilinçli bir durum.

Korumalara ateş açan genç vurularak öldürüldü

Korumalara ateş açan genç vurularak öldürüldü

Korumalara ateş açan genç vurularak öldürüldü

Konya’da alkollü olarak aracıyla yoldan geçen genç, yardım için gelen mahalle korucularına ateş açtı. Tüm uyarılara rağmen ateş etmeye devam eden genç, korumaların tabancasından çıkan kurşunlarla hayatını kaybetti.

Korumalara ateş açan genç vurularak öldürüldü

Meram ilçesine bağlı Kozağaç Mahallesi’nde cumartesi gecesi devriye gezen mahalle bekçileri HE (26) ve AA (28) yol ortasında çalışır durumda duran ve bir araçta bulunan Mehmet Toker’e (25) yardım etmek istedi. yarı bilinçli bir durumda yüksek sesli müzik.

Aracından indi ve ateş etmeye başladı

Önünde korumaları gören kişi, arabasından indi, belinden aldığı silahla ateş ederek kaçmaya başladı. Gardiyanlar, kaçan ve kendilerine ateş eden genci durdurmak için havaya dört uyarı ateşi açtı.

Tüm uyarılara rağmen korumalara 3 el ateş eden kişi, korumalardan birinin tabancasından çıkan kurşunun koltuk altına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. İhbarın ardından olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinde kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

BİRÇOK SUÇ KAYDI VAR

Sarhoş olduğunu öğrenen ve aracında çok sayıda içki şişesi bulunan kişinin ‘kasten yaralama, hırsızlık, uyuşturucu kullanımı, genel güvenliği kasten tehlikeye atma’ gibi sabıka kayıtlarının bulunduğu belirtildi.

Soruşturmayı yürüten jandarma ekipleri ise gence ait 7,65 adet ruhsatsız tabancanın namlu ve şarjöründe atışa hazır mermi bulunduğunu belirledi. Gözaltına alınan gardiyanlar AA ve HE, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (İHA)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK