Bingöl’de ormanlara giriş yasaklandı

Bingöl’de ormanlara giriş yasaklandı

33
0
PAYLAŞ

Bingöl Valiliği, yangınla mücadele kapsamında il genelinde ormanlık alanlara girişlerin yasak olduğunu, 1 Ekim’e kadar ara, piknik, mangal, semaver ve yangınların yasaklandığını duyurdu.

Bingöl'de ormanlara giriş yasak

Bingöl’de ormanlara giriş yasak

Bingöl’de ormanlara giriş yasak

Bingöl Valiliği, yangınla mücadele kapsamında il genelinde ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını, 1 Ekim’e kadar mola, piknik, mangal, semaver ve yangınların yasaklandığını duyurdu.

Bingöl'de ormanlara giriş yasak

Bingöl Valiliği, yangınların ardından bir ay süreyle ormanlara girişi yasakladı.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Orman kenarında, ormanın içinden geçen yollarda ve çevresinde piknik yapmak, mangal yapmak, semaver yapmak, ateş yakmak yasaktır. Orman Kanunu’nun 31 ve 32’nci maddeleri kapsamında, ormana bitişik ve köy-mahalleler başta olmak üzere orman içi köy-mahalleler dahil her türlü dal, bağ-bahçe ve tarla temizliğinin yakılması yasaktır. , ormanla ilgili olmayan.

Ormanlık alanlara yakın düğün ve benzeri organizasyonlarda havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı maddelerin orman yangınlarına neden olabilecek şekilde kullanılmasına izin verilmeyecektir.

Orman alanı çevresinde bulunan tesisler ve sanayi kuruluşları, orman alanlarını etkileyebilecek herhangi bir faaliyet nedeniyle oluşabilecek yangın riskine karşı tüm önleyici tedbirleri alacaktır.

Enerji iletim hatlarının yapımı ve bakımı ile ilgili kuruluşlar, hatların özellikle ormanlık alanlardan geçen bölümlerinde gerekli bakımları yapacak, yangın riskine karşı her türlü önlemi alacak ve gerektiğinde enerji kesintisi uygulayacaktır. Tüm belediyelerimiz ve İl Özel İdaresi orman, orman kenarı ve bitişik çöp toplama alanlarının çevresinde koruma bandı oluşturacak ve yangın riskine karşı gerekli iş makinelerini hazır tutacaktır.

Kaymakamlıklarımız ve Bingöl Orman İşletmesi koordinasyonunda genel kolluk ve orman kolluk kuvvetlerinden oluşan denetim ekipleri etkin bir şekilde denetim ve denetim yapacak.

Kaymakamlarımızın talimatı ile gerekli müdahaleyi yapacak olan tüm kamu ve özel sektör imkanları kullanılarak yangına etkin müdahale sağlanacaktır. Yukarıda belirtilen karar ve tedbirlere aykırı hareket edenler hakkında 6831 sayılı Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu uyarınca idarî ve adli işlem yapılacaktır. Bu karar hükümleri 1 Eylül ile 1 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında uygulanacaktır.”

Tunceli ve Bingöl'de orman yangınları devam ediyor ilginizi çekebilir Tunceli ve Bingöl’de orman yangınları devam ediyor

Bingöl fabrikası düğün Sanayi Tunceli yangını
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK