Böyle dolandırıcılık görülmedi! Mühendisin dehşet yalanları…

Böyle dolandırıcılık görülmedi! Mühendisin dehşet yalanları…

68
0
PAYLAŞ

‘Kardeşim bıçaklandı’, ‘kız arkadaşının babası kalp krizi geçirdi’ gibi bahanelerle arkadaşının telefonunu kullanan Mekatronik Mühendisi Burak A., dijital hesaptan kendi hesabına 12 bin 300 dolar aktararak ortadan kayboldu.

Böyle dolandırıcılık görülmedi! Mühendisin korku yalanları…

Böyle dolandırıcılık görülmedi! Mühendisin korku yalanları…

‘Kardeşim bıçaklandı’, ‘kız arkadaşının babası kalp krizi geçirdi’ gibi bahanelerle arkadaşının telefonunu kullanan Mekatronik Mühendisi Burak A., 12 bin 300 doları dijital hesaptan kendi hesabına aktararak ortadan kayboldu.

İstanbul’da bir şirkette pazarlama müdürü olarak çalışan Doğan Güneş, bir süredir görüşmediği ve aynı şirkette çalıştığı mekatronik mühendisi Burak A. ile bir kafede tanıştı. İkili, dijital para birimi değişimi hakkında uzun süre sohbet etti. İddiaya göre, kafeden çıkan iki arkadaş bir benzin istasyonunun önüne gelince, Burak A. çeşitli bahanelerle Doğan Güneş’in telefonunu alarak sohbet etti.

Doğan güneş

Burak A. telefonla ayrıldıktan sonra Doğan Güneş bir süre arkadaşına ulaşmaya çalıştı. Cevap alamayan Güneş, şüpheyle dijital para hesabını kontrol etti. Hesabındaki paranın başka bir hesaba aktarıldığını gören Güneş, karakola giderek arkadaşını şikayet etti:

– Genel olarak dijital para hakkında konuştuk ve sohbet ettik. Telefonumu istedi. ‘Görebilir miyim, güncel paralar var’ dedi. Onlara baktı. Yanımda bir arkadaşım daha vardı. İki saat konuştuktan sonra evine gittik. Arabayla ayrılmak istedim. Durduk, panik havası yarattı. ‘Kardeşimin telefonu evde, anahtarını unuttu, ben de anahtarımı unuttum, ona ulaşabilir miyim?’ diyerek telefonumu aldı.

BABASINI BİLE SAVUNDU!

– 5-6 dakika sonra arayıp soralım dedik. Aradım, telefonunu açmadı, kendi telefonumu da açmadı. Sonra amcanı aradık, arkadaşını. ‘Böyle bıçaklama olayı olur mu’ dedik. ‘Bir bakayım’ dedi ve yarım saat sonra tekrar aradığımızda ‘Öyle bir olay yok’ dedi. Karakola gittik ve durumu anlattık. Sonra bizi dolandırdığını anladık. Polise ihbarda bulunduk. Çünkü dijital hesabımı kontrol edemiyorum. Birkaç gün sonra hesabıma girdiğimde 12 bin 300 dolarımı kendi hesabına aktardı.

– Babasıyla konuştuğumda ‘Beni şimdiden 28 bin dolara dolandırdı’ dedi. Olaydan bir gün sonra amcasıyla konuştum. ‘Bu davayı nasıl çözebiliriz kurbanım’ dedim. Amcası diğer arkadaşlarını 800 bin lira dolandırdığını söyledi. Sana paranı verebilir, ama nerede olduğunu bilmiyoruz, dedi. Orta yol bulmak için babasıyla sohbet ettiğimde babası, oğlunun geçen hafta ‘Amerika’ya gitmek istiyorum ama hesabımda 40 bin dolara ihtiyacım var’ dediğini söyledi. şikayet ettim. (DHA)

Amerika Benzin Dolandırıcılığı Dolar Güneş İstanbul Kalp Krizi Para Polis Transferi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK