CHP’li Salıcı: İstifa haberini bekliyoruz Sayın Erdoğan

CHP’li Salıcı: İstifa haberini bekliyoruz Sayın Erdoğan

22
0
PAYLAŞ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı toplantılarının MYK görüşmesinin görüşmesinde bulundu. Salıcı dedik:

CHP'li Salıcı: İstifa haberini bekliyoruz Sayın Erdoğan

CHP’li Salıcı: İstifa haberini bekliyoruz Sayın Erdoğan

CHP’li Salıcı: İstifa haberini bekliyoruz Sayın Erdoğan

CHP Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Yargıtay’ın Man Adası olacağı ile ilgili kararın, CHP lideri Kemal Kılıç’ın iddialarını doğruladığını, “‘İspat olacağından ve cumhurbaşkanlığını, gelecek istifa haberini Sayın Erdoğan’dan bekliyoruz” dedi.

CHP'li Salıcı: İstifa haberini bekliyoruz Sayın Erdoğan

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı toplantılarının MYK görüşmesinin görüşmesinde bulundu. Salıcı dedik:

“BAKANIN GÖZLERİNDE IŞILTI, MUTFAKTAKİ YANGINI SÖNDÜRMÜYOR”

“İktidar hiçbir hata sesi çıkarmıyor. Aynı eskimiş. Hataları yüzünden her geçen gün daha ağır bir sokağa giriyor. Enflasyon düşmüyor, dolar düşürülemiyor, gıda, enerji, barınma, ulaşım fiyatları her geçen günlerde. Maliye harcamalarıyla birlikte muhafazakar espri olarak kabul etmeyenlerin-up sanatlarını tasarlamak Maliye Bakanı’nın göz atmayan mutfaktaki mutfaktaki yangını bitirmeye devam etmiyor.

Sarayda deneyimler darı yetiştirmekler. Sarayın güvenlikli duvarları arkasında kendi yaratılan sanal dünyadan yaşayan kişilerdeki sorunlardan dolayı seviniyorlara sabırsızlanıyorlar. Ülkede genel olarak her yerde yaşayan ama devekuşu gibi görünen kumagömünce endişelinin doğru olduğu düşünülemez çünkü bu yaşanmıyor, yaşanmıyor, işlerin beğenmeyenlerin olduğu bir Türkiye’de gerçeklerin sözleriyle.”

“YILIN İLK 3 AYINDA 29 BİN ESNAF KAPISINA KİLİT VURDU”

“Erdoğan, ‘Ülkemizde herkesin can ve mal güvenliğine sahiptir. İsteyen herkesin çalışacağı işi var’ diyor. TÜİK ‘işsizlik azalıyor’ diye açıklama yapıyor. Oysa gerçekler öyle değil; Milyonlarca yaşamakta. Bu ülkede yaşayan herkes gibi bir martı İş-Kur’da işsiz sayısı sadece bir ayda 500 bin kişiyle 3 635 bin kişi nasıl ulaşıyor? Başvuru kuyrukları işsizliği ayan beyan ortaya koyuyor. Hükümetin kadar ‘işsizlik yok’ derse desin, TÜİK ne kadar makyajlı durumu açıklarsa açıklasın piyasada gerçekler bu yalanlıyor.

İşsizliğin işten çıkarılmasının, yoksulluğumun maliyetinden daha iyi bir bütçeden tek yoldan gelmekten gidiyor. Hükümet ekonomide çok üretim, daha istihdam’ hedefini açıklıyor tesisler çok tek tek kapanıyor. Bu yılın ilk 3 paketi 29 bin 360 esnafımızdan gelen kapısına vurmak zorunda kaldı. Mart ayındaki tarihi geçmiş durumda. Peş peşe gelen zamlar ve katlananlarla esnaf kesme fabrikasını çekmekte.”

MAN ADASI MAVASI

“Sayın Genel Başkanımız, Erdoğan’ın bazı yakınlarına Man Adası’ndan toplam 15 milyon dolar transfer onayıyla açıklamıştı. Vergiden için böyle bir yol izlediklerini bu şekilde yanlış yönlendirmemiş gibi olduğu için bir yola başvurularını gerçeğiyle ortaya koymuştu. Ancak Erdoğan, zaman gibi bunu inkar etti. Daha da ileri gitti, ‘ispat olabileceğin ve Cumhurbaşkanlığını bırakacağım’ dedi.

Yargıtay genel başkanımızın açıkladığı belgelerle ilgili hem ilgili bankanın yazılarına dikkat çekti. Genel merkezimizin açıklamalının ‘olgusal’ temele dayandığını ifade etti. Genel kullanıcılarımızın açıklamalarında kamuya ait olduklarına hükmetti ve bizimkilerden Erdoğan’a sözlerle sözlerden bahsederken ortaya çıktığımız ortaya çıkıyor. ‘İspat olabileceğin ve cumhurbaşkanını bırakacağım’ demiştin, gelecek istifa haberini bekliyoruz Sayın Erdoğan.”

İşte, Yargıtay'ın Man Adası İlginizi Çekebilir İşte, Yargıtay’ın Man Adası Kılıçdaroğlu dört'nun iktidara yönelttiği CHP Genel Merkezi'ne sorulduğunda asıldı İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu dört’nun iktidara yönelttiği CHP Genel Merkezi’ne sorulduğunda asıldı

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

CHP Dolar enflasyon istifa Kemal Kılıçdaroğlu Maliye Bakanı Man Adası MASAK Oğuz Kaan Salıcı transfer Türkiye Yargıtay
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK