Çiftçi-esnaf böyle dert yandı: Biz bittik ağabey, Allah için gelin

Çiftçi-esnaf böyle dert yandı: Biz bittik ağabey, Allah için gelin

52
0
PAYLAŞ

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, CHP Tomarza İlçe Başkanı Ertan Demirezen ve Tomarza’da esnaf ve vatandaşlarla görüştü. İyi Parti Tomarza İlçe Başkanı’nın da katıldığı ziyarette Arık’ı gören bir çiftçi şikayetini dile getirerek, “Tohum alamıyoruz, hayvanlarımıza destek alamıyoruz. Hiçbir şey alamıyoruz. Bitirdik kardeşim yeminine yetişemezsin. Gelin Allah için yapın” dedi. Çiftçiyi dikkatle dinleyen Arık, “Değişeceğiz inşallah milletin parasını millet için harcayacağız. Bu hükümet başkalarına harcıyor” dedi.

Çiftçi ve esnafın başı şöyle beladaydı: Bittik kardeşim gel Allah aşkına.

Çiftçi ve esnafın başı şöyle beladaydı: Bittik kardeşim gel Allah aşkına.

Çiftçi ve esnafın başı şöyle beladaydı: Bittik kardeşim gel Allah aşkına.

Kayseri’nin Tomarza ilçesinde esnafı ziyaret eden CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, vatandaşların fiyat artışları ve geçim sıkıntısı konusundaki endişelerini dinledi. CHP’li Arık’a bir çiftçi, “Tohum alamıyoruz, hayvanlarımıza destek alamıyoruz. Hiçbir şey alamıyoruz. Bitirdik kardeşim, yeminin yanına yaklaşamazsın. Gelin Allah için yapın” derdini anlattı Arık, “Değişeceğiz inşallah milletin parasını millet için harcarız” cevabını verdi.

Çiftçi ve esnafın başı şöyle beladaydı: Bittik kardeşim gel Allah aşkına.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, CHP Tomarza İlçe Başkanı Ertan Demirezen ve Tomarza’da esnaf ve vatandaşlarla görüştü. İyi Parti Tomarza İlçe Başkanı’nın da katıldığı ziyarette Arık’ı gören çiftçi Ümit Koçoğlu, “Tohum alamıyoruz, hayvanlarımıza destek alamıyoruz. Hiçbir şey alamıyoruz. Bitirdik kardeşim, yeminin yanına yaklaşamazsın. Gelin Allah için yapın” dedi. Çiftçiyi dikkatle dinleyen Arık, “Değişeceğiz inşallah milletin parasını millet için harcayacağız. Bu hükümet başkalarına harcıyor” dedi.

PAZAR SAHİBİ MECLİS’TE OTURMAKTADIR!

Esnaf zincir marketlerin mağduru olduklarını belirtirken, sattıkları ürünü bir hafta sonra aynı fiyattan alamadıklarını söylediler. Sokak ziyareti sırasında heyet, Tomarza Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Polat ile bir araya geldi. Fiyat artışlarından esnafın da sorumlu tutulduğunu belirten Polat, “Bunu denetlemek esnafın görevi değil, devlet denetleyecek. Esnafı mı denetleyecek, komisyoncuyu mu denetleyecek yoksa toptancıyı mı denetleyecek? Şimdi domatesler 5 lira. Karpuz böyle… Tarladan çıktı, çöpe atılıyor ama fiyatlar düşmüyor nedense… Meclis açılınca pazar kanunu çıkacak. Bu bir çözüm değil efendim. 7 market vardı, herkes açacağını açtı. Bunu zaten biliyorlardı, pazarların sahibi zaten mecliste oturuyor, bir şekilde ortaklıkları var. Kanun çıksa bile bu saatten sonra bize bir fayda sağlamaz ama inşallah güzel şeyler olur” dedi.

41 YILIN CEZAINI GÖRDLER

Tomarza Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Özçetin, CHP Kayseri Milletvekili Arık’a “Esnafın hali ne olacak” sorusuna, “Esnafın hali deyince cezayı kendi elleriyle ödeyecek. ” Özçetin, Arık’ın “Cezasını söyleyince” sözleri üzerine, “5 yılda bir söz hakkı veriyorlar. Sözünü iyi kullan, iyileş… Kötüye gerek yok. Görüyorsun halimizi. Olmaz. Şikayetçiyim ama 41 yıldır burada esnafım… Bu sene 41 yıldır bizi mağdur ettiler, “Faturalarımızı ödeyemiyoruz” dedi.

Pandemi döneminde verilen desteğin yetersiz olduğunu ifade eden bir esnaf, hükümet üyelerinin “Avrupa bizi kıskanıyor” sözlerine tepki göstererek, “Avrupa bizi nasıl kıskanıyor, anlayamadım canım. Milletvekili.”

Avrupa Çetin Arık CHP Hükümet Kayseri Parlamentosu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK