Cinsel organ skandalında yeni gelişme…

Cinsel organ skandalında yeni gelişme…

72
0
PAYLAŞ

10 Haziran’da OC’nin, İzmir’de yaşayan ve sosyal medya platformunda 2,4 milyon takipçisi olan dansçı Eda Yön’e internette uygunsuz bir fotoğrafını göndererek mesaj attığı iddia edildi.

Cinsel organ skandalında yeni gelişme...

Cinsel organ skandalında yeni gelişme…

Cinsel organ skandalında yeni gelişme…

Dansçı ve sosyal medya fenomeni Eda Yön’ün uygunsuz fotoğrafını paylaşan ve sosyal medya hesabına mesaj yazan OC hakkında savcılık soruşturmada karar verdi. Yön’ün profilinin herkese açık olması tepkilere yol açtı.

Cinsel organ skandalında yeni gelişme...

OC’nin 10 Haziran’da sosyal medya platformunda 2,4 milyon takipçisi olan İzmir’de yaşayan dansçı Eda Yön’e uygunsuz bir fotoğrafını gönderip altına mesaj yazdığı iddia edildi.

Yön, mesajı gördükten sonra avukatı Alperen Çetinkaya aracılığıyla savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. 28 Haziran’da savcılık, Yön’ün profili açık olduğu için kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Avukat Çetinkaya, İzmir Sulh Ceza Hakimliği’ne yapılan itirazın aynı gerekçeyle reddedilmesi üzerine Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını söyledi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘eksik inceleme’ gerekçesiyle yeniden soruşturma başlattı.

‘CİDDİ CEZA YAPILMASINI İSTİYORUZ’

Eda Yön, savcılığın soruşturma başlatmasının doğru karar olduğunu belirterek, “Bu şahsın bir an önce en ağır cezayı almasını istiyoruz” dedi.

Avukat Alperen Çetinkaya, “’Suçlamaya yer yok’ kararı endişe vericiydi. Başsavcımız aradı ve özellikle bu davayla ilgilendiğini belirtti. Burada zanlının almasını beklediğimiz ceza cinsel tacizden dolayı olacaktır. İddianamenin de bu yönde olacağına dair beklentilerimiz var. Soruşturmanın yeniden açılması da bize umut verdi” dedi.

Suçlu sapık deniz otobüsünde uyuyan kadını taciz ederken yakalandı ilginizi çekebilir Suçlu sapık deniz otobüsünde uyuyan kadını taciz ederken yakalandı

ANAYASA Avukatı Bursa internet istanbul izmir sosyal medya tacizi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK