Çocuğu istismara uğrayan anneye dava

Çocuğu istismara uğrayan anneye dava

30
0
PAYLAŞ

İzmir’de yaşayan Ceylan T. (26) 2 yıl önce 6 aylık evli olduğu eşinden ayrılarak annesinin yanına taşındı. Ceylan T., bir süre sonra Yaşar Ercan (33) ile sosyal medyada buluştu. Çocuğunu daha iyi koşullarda büyüteceğini belirten Yaşar Ercan’a güvenen Ceylan T., oğlu PT’yi yanına alarak 8 Mart’ta Uşak’taki evine yerleşerek birlikte yaşamaya başladı. Bir ay sonra Ceylan T., oğlu PT’yi yerde baygın halde buldu ve hastaneye götürdü. Oğlunun hastanede dövüldüğünü ve cinsel istismara uğradığını öğrenen Ceylan T., şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Yaşar Ercan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Çocuğu istismara uğrayan anneye dava

Çocuğu istismara uğrayan anneye dava

Çocuğu istismara uğrayan anneye dava

Uşak’ta Yaşar Ercan’ın cinsel istismarda bulunduğu 2 yaşındaki PT’nin annesi Ceylan T. için 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Çocuğu istismara uğrayan anneye dava

İzmir’de yaşayan Ceylan T. (26) 2 yıl önce 6 aylık evli olduğu eşinden ayrılarak annesinin yanına taşındı. Ceylan T., bir süre sonra sosyal medyada Yaşar Ercan (33) ile tanıştı. Çocuğunu daha iyi koşullarda büyüteceğini belirten Yaşar Ercan’a güvenen Ceylan T., oğlu PT’yi yanına alarak 8 Mart’ta Uşak’taki evine yerleşerek birlikte yaşamaya başladı. Bir ay sonra Ceylan T., oğlu PT’yi yerde baygın halde buldu ve hastaneye götürdü. Oğlunun hastanede dövüldüğünü ve cinsel istismara uğradığını öğrenen Ceylan T., şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Yaşar Ercan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Olayla ilgili soruşturmanın tamamlanmasının ardından Yaşar Ercan, ‘nitelikli cinsel istismar’, ‘cinayete ve işkenceye teşebbüs’ suçlarından 60 yıl hapis ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. İddianamede, anne Ceylan T. hakkında ‘suçu bildirmemek’ suçundan 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

‘ŞİKAYETÇİ OLMAMAM İÇİN TEHDİT ETTİ’

Yaklaşık bir aydır birlikte yaşadığı Yaşar Ercan’ın şiddete maruz kaldığını belirten Ceylan T., “Bütün bunlar olurken kilit altında tutuldum. Ne olduğunu bilmiyordum” dedi. Ceylan T. olay günü yaşananları şöyle anlattı:

“Mutfaktaydım. İçeri girdiğimde çocuğumu baygın halde yerde yatarken buldum. Yaşar bana çocuğun kanepeden düştüğünü söyledi. Komşuların yardımıyla çocuğu hastaneye götürdük. Bütün gerçekleri orada öğrendim. Doktorlar çocuğumun dövüldüğünü ve tecavüze uğradığını söylediğinde çok kötü hissettim. Onu hastaneye götürdüğümüzde oğlumun kalbi durmuştu. Polis karakoluna gittim ve şikayette bulundum. Çocuğum yoğun bakımda kaldı, günlerce onu bekledim. Olay meydana geldiğinde bile beni şikayet etmemem için tehdit etti. Hapisten çıkarsam ‘hepinizi öldürürüm’ dedi. Korkuyoruz.”

‘Bir anne çocuğunun bunları yaşamasını ister mi?’

Çocuğuna şiddet uygulamak isteyen Ercan’a direnince bu kez şiddet görmeye başladığını söyleyen Ceylan T., “Yaşar, ‘Çocuğa şiddet uyguluyorum’ diyerek beni odaya kilitlerdi. banyo’. ‘Çocuğumu kendim yıkayacağım’ dediğimde beni döverdi. Telefonuma ve kimliğime de el koydu. Kimseden yardım isteyemezdim. Oğluma tecavüz ettiği ortaya çıktı. Bu gerçek, çocuk hastalandığında hastanede ortaya çıktı. Ancak şu an hakkımda ‘oğlunuzu koruyamadınız’ diye dava açıldı. Bir anne çocuğunun bunları yaşamasını ister mi? Bize bunları yaşatan bu şahsın en ağır cezayı çekmesini istiyorum.”

Ceylan T., çocuğunun geçici velayetinin, evliliği sırasında kendisini taciz ettiği ve alkol kullandığı iddia edilen eşinde olduğunu söyledi. Çocuğunun kendisine gösterilmediğini iddia eden Ceylan T., “Onu çok özlüyorum, yaşadıklarımı kimse bilmiyor.

‘ÖLÜM İLE BİZİ ARAYIN’

Ercan’ın cezaevindeki tehditlerinin devam ettiğini iddia eden Ceylan T.’nin annesi Süreyya Ö. (53), “Kızımı aldatıp Uşak’a götürdü. Kızımı ve torunumu görmek için Uşak’a gittim. Bana evinin yerini bile göstermedi. Onu gördüğümde kötü biri olduğunu hissettim, kızıma eve gelmesini söyledim. Kızım kabul etmedi. Tehdit ettiği ve telefonuna ve kimliğine el koyduğu ortaya çıktı. Olaylar çıktı ve hapse girdi ama yaparsa bizi hayatta tutamayacağını söylüyor” dedi.verilmiş)

Komşunun çocuğuna kümeste istismara 31 yıl hapis ilginizi çekebilir Komşunun çocuğuna kümeste istismara 31 yıl hapis

anne Çocuğa dava izmir sosyal medya tecavüz Uşak
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK