Çorlu’da 8. duruşmada adalet arayışı

Çorlu’da 8. duruşmada adalet arayışı

67
0
PAYLAŞ

Tekirdağ Çorlu’da 25 kişinin hayatını kaybettiği tren faciasının 8. duruşması bugün yapılacak. Oğlu Arda Sel’i faciada kaybeden anne Mısra Öz Sel, “Adaletin sorumluluğu Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Galip’in dosyalarında da var. Bugün bunu görmeye geldik. Adalet istiyoruz” dedi.

Çorlu'da 8. duruşmada adalet aranıyor

Çorlu’da 8. duruşmada adalet aranıyor

Çorlu’da 8. duruşmada adalet aranıyor

Tekirdağ Çorlu’da 25 kişinin hayatını kaybettiği tren faciasının 8. duruşması bugün yapılacak. Oğlu Arda Sel’i faciada kaybeden anne Mısra Öz Sel, “Adaletin sorumluluğu Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Galip’teki dosyalarda da var. Bugün bunu görmeye geldik. Adalet istiyoruz” dedi.

Çorlu'da 8. duruşmada adalet aranıyor

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 7’si çocuk 25 kişinin hayatını kaybettiği tren faciasının üzerinden 3 yıl geçti. Davada sadece 4 kişi yargılanıyor. Yakınlarını kaybeden aileler, “gerçek sorumluların” cezalandırılması için mücadele ediyor. Çorlu tren kazasının sekizinci duruşması bugün Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde görülüyor. Sabah Eğitim Merkezi’ne yürüyen kederli aileler bir kez daha sorumluların yargılanması gerektiğini belirterek, “Bu dört kişiyi (TCDD üst düzey yöneticileri) istiyoruz. Gelecekler. “Şov için burada dört kişi olacak” dediler.

“ADALET İSTİYORUZ”

Çorlu tren katliamında oğlu Arda Sel’i kaybeden anne Mısra Öz Sel, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“3 yıldır 25 kişiyi sorumlu tutamayan yargının tüm sorumluluğu, iddianameyi hazırlamak için 6 aydır beklediğimiz savcının omuzlarında. Bugün 25 kişinin katili kadar adalet adına karar verecek ve görevini yapacak olan savcının bugün birlikte neler yapıp yapmadığını hep birlikte göreceğiz… Adaletin sorumluluğu Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki dosyalarda da var. Galip. Bugün bunu görmeye geldik. Adalet istiyoruz” dedi.

“SORUMLULUK ŞİMDİ YARGILANMALI”

Katliam gibi bir tren kazasında hayatını kaybeden çocukların fotoğrafları sosyal medyada paylaşılarak adalet talebi tekrarlandı. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Çorlu tren katliamında yakınlarını kaybeden aileler, gazeteciler ve avukatlar yargılandı, hakkımda rapor düzenlendi ama sorumlular yargılanmadı. Yargılananlar terfi ettirildi. Davanın 8. duruşması bugün görülecek. Şimdi sorumlular yargılanmalı! “Çorlu için Adalet” çağrısı yaptı.

DENEME EK SAVUNMA İLE DEVAM EDİYOR

8. duruşmada savcı, bilirkişiler hakkında yürütülen soruşturmanın ve sorumluların yargılanmasının önünü açması beklenen TCDD 1. Bölge Müdürü ve üst düzey yöneticileri hakkında açılan davanın sonucunun sorulmasını, daha sonra değerlendirilmek üzere yeniden keşif talebi ve eksikliklerin giderilmesi. Sanıklara olası kasten adam öldürme suçundan ek savunma verilirken, sanık ve avukatlarının ek savunmaları ile yargılama devam ediyor.

Tren kazasında hayatını kaybeden Nabibe, 'Kafa ile kanepeye gidiyoruz' dedi. ilginizi çekebilir Tren kazasında hayatını kaybeden Nabibe, ‘Kafa ile kanepeye gidiyoruz’ dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK