Dışişleri Bakanlığı: Volkan Bozkır görevini tamamladı

Dışişleri Bakanlığı: Volkan Bozkır görevini tamamladı

64
0
PAYLAŞ

Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’ın Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurulu Başkanlığı görevinin tamamlandığına ilişkin Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı: Volkan Bozkır görevini tamamladı

Dışişleri Bakanlığı: Volkan Bozkır görevini tamamladı

Dışişleri Bakanlığı: Volkan Bozkır görevini tamamladı

Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Volkan Bozkır’ın bir yıllık görev süresinin bugün itibarıyla tamamlandığını duyurdu. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sayın Bozkır’ı başarılı Genel Kurul Başkanlığı’ndan dolayı tebrik eder, halefi Maldivler Dışişleri Bakanı Sayın Abdulla Shahid’e de bu görevde başarılar dileriz. BM 76. Genel Kurulu’nun çalışması.”

Dışişleri Bakanlığı: Volkan Bozkır görevini tamamladı

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’ın Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurulu Başkanlığı görevini tamamlamasına ilişkin Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, 14 Eylül 2020 tarihinde üstlendiği Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurulu Başkanlığı görevini tamamladı. Genel Kurul Başkanlığı Birleşmiş Milletler teşkilatındaki en üst düzey seçilmiş ofistir. Sayın Bozkır, Birleşmiş Milletler’in 75 yıllık tarihinde bu görevi üstlenen ilk Türk vatandaşı oldu.

“İNSANİ KRİZDEN ETKİLENEN DESTEKLENEN GRUPLAR”

Açıklamada, Bozkır’ın görev süresi boyunca COVID-19 pandemisinin getirdiği kısıtlamalara rağmen Genel Kurul çalışmalarının devamını sağladığı belirtildi:

* Filistin, Suriye ve Myanmar gibi uluslararası toplumun vicdanını yaralayan krizlerin giderilmesine yönelik çalışmalara öncülük edilmiş ve tüm üye devletlerin eşit temsil edildiği Genel Kurul’un güçlendirilmesine yönelik çalışmalara destek verilmiştir.

* Sayın Bozkır ayrıca çok taraflılık ilkesinin güçlendirilmesine, dünyanın en az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerinde ve çeşitli bölgelerinde çatışma, doğal afet ve insani krizlerden etkilenen grupların desteklenmesine ve kadının toplumsal hayattaki rolünün güçlendirilmesine öncelik vermiştir. dikkatine getirdi.

“DEĞERLENDİRME İLE HOŞ GELDİNİZ”

Dışişleri Bakanlığı, “Sn. Bozkır’ın gerçekçi, kararlı ve duyarlı liderliği uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler camiası tarafından takdirle karşılandı. Sayın Bozkır’ı başarılı Genel Kurul Başkanlığı’ndan dolayı tebrik eder, halefi Maldivler Dışişleri Bakanı Sayın Abdulla Shahid’e 76. BM Genel Kurulu çalışmalarında başarılar dileriz.”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Mültecileri ülkelerine geri döndürmek için çalışıyoruz ilginizi çekebilir Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Mültecileri ülkelerine geri döndürmek için çalışıyoruz

Birleşmiş Milletler Çatışma Bakanı Dışişleri Bakanlığı Filistin Mevlüt Çavuşoğlu Myanmar Suriye Türkiye Volkan Bozkır
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK