Duygu Delen’in ölümüne ilişkin davada son durum

Duygu Delen’in ölümüne ilişkin davada son durum

105
0
PAYLAŞ

SEGBİS ile duruşmaya katılan ve tutukluluğunun devamına karar verilen sanık Mehmet Kaplan, kararı alkışlayarak tepki gösterdi, ardından kapıyı çalıp bulunduğu odadan çıktı.

Duygu Delen'in ölümü davasında son durum

Duygu Delen’in ölümü davasında son durum

Duygu Delen’in ölümü davasında son durum

Gaziantep’te balkondan düşerek hayatını kaybettiği olayla ilgili tutuklanan Duygu Delen’in erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın ‘kasten öldürme’, ‘cinsel istismar’, ‘yağma’ ve ‘hakaret’ suçlamalarıyla yargılandığı dava, devam etti.

Duygu Delen'in ölümü davasında son durum

SEGBİS ile duruşmaya katılan ve tutukluluğunun devamına karar verilen sanık Mehmet Kaplan, kararı alkışlayarak tepki gösterdi, ardından kapıyı çalıp bulunduğu odadan çıktı.

Batıkent Mahallesi’nde 13 Ağustos 2020’de Duygu Delen, erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın 5 katlı bir apartmanın 4. katındaki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti.

Mehmet Kaplan, tartıştığı kız arkadaşının intihar ettiğini iddia etti. Duygu Delen’in cinayete kurban gittiği iddiasının ardından soruşturma başlatıldı.

Gözaltına alınan Mehmet Kaplan, ‘kasten adam öldürme’, ‘cinsel istismar’, ‘yağma’ ve ‘hakaret’ suçlamalarıyla tutuklandı.

Yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan Kaplan, 3 ay önce yapılan duruşmada ‘ev hapsi’ şartıyla serbest bırakılırken, Başsavcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı.

Sanık Mehmet Kaplan tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile bugün 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 5. duruşmasına katılırken, tarafların avukatları ve Duygu Delen’in babası Bülent Delen salonda hazır bulundu.

Duruşmada konuşan Duygu Delen’in ailesinin avukatı Mehmet Balcı, sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti.

Avukat Mehmet Balcı, sanığın önceki tahliyesinin güvensizlik yarattığını belirterek, “Sanık serbest bırakıldığında güvensizliğe düştük.

Tarafsızlık konusunda endişeliyiz. Sanık daha önce serbest bırakılmıştı. O aşamadan bu aşamaya kadar tutukluluğun devamını değiştirecek bir durum söz konusu değildi. Güçlü kanıtlar devam ediyor. Sanıkların tutukluluk halinin devamını talep ediyoruz” dedi.

’10 aydır somut delil yok’

Sanık avukatı Enes Akbulut ise tutuklu Duygu Delen’in erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın ifadelerinin hep aynı olduğuna dair aksi yönde delil istedi.

Akbulut, müvekkilinin raporlar arasında çelişkiler olduğu gerekçesiyle tutuklu olduğunu belirterek tahliyesini istedi.

‘HİÇ BİR HİSSE BENİM İÇİN ADALET İSTEDİK’

Sanık Mehmet Kaplan, herhangi bir delil bulunmadığını ve adli tıp kurumundan gelmesi beklenen raporun kendisi ile ilgili olmadığını ifade etti. Kaplan, daha önceki açıklamalarını tekrarlayarak, “Bu raporun başarısız olmasının benimle hiçbir ilgisi yok. Zaten tahliye emri verildi. Kimse adaletten söz edemez, Duygu olsaydı benim için adalet isterdi. Serbest bırakılmamı talep ediyorum” dedi.

Kararı alkışladı, kapıyı çaldı

Mahkeme heyeti, tarafları dinledikten sonra İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan ayrıntılı rapor beklenmesine ve sanık Mehmet Kaplan’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Mahkeme heyetinin ifadesinin ardından kararı alkışlayarak tepki gösteren sanık Mehmet Kaplan, ardından kapıyı çalıp bulunduğu odadan çıktı. (DHA)

Duygu Delen'in ölümüyle ilgili cinayet zanlısı için yeniden tutuklama kararı ilginizi çekebilir Duygu Delen’in ölümüyle ilgili cinayet zanlısı için yeniden tutuklama kararı

Avukat davası Gaziantep intihar istanbul mağdur mahkemesi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK