30 sınıfta yüz yüze eğitim durdu! Öğrenciler karantinada

30 sınıfta yüz yüze eğitim durdu! Öğrenciler karantinada

122
0
PAYLAŞ

30 sınıfta yüz yüze eğitime ara verildi! Karantinadaki öğrenciler

30 sınıfta yüz yüze eğitime ara verildi! Karantinadaki öğrenciler

Yüz yüze eğitimde karantina haberleri gelmeye devam ediyor. Kars İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, kentte karantinaya alınan derslik sayısını açıklayarak, “30 sınıfımız karantinaya alındı. Kapanan okulumuz yok” dedi.

30 sınıfta yüz yüze eğitime ara verildi!  Karantinadaki öğrenciler

Kars’ta Kovid-19 tedbirleri kapsamında başlayan eğitim döneminin ilk 3 haftasında il genelindeki bazı okullarda öğrencilerin test sonucu pozitif çıktı.

İl Halk Sağlığı Kurulu kararı ile 30 sınıfta karantina uygulanmasına karar verildi. Sınıfları karantinaya alınan öğrenciler karantina süreci bitene kadar uzaktan eğitim alırlar.

VALİ’DEN AÇIKLAMA

İl Milli Eğitim Müdürü Acay, bir hafta önceki uyum haftasının ardından 6 Eylül’de ilkokul 1. sınıf ve anaokulunun tamamen eğitim ve öğretime başladığını belirterek, “Okullarda maske, mesafe ve temizlik konularına dikkat ediliyor, biz de zaman zaman okulları ziyaret edin. Henüz bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamadık. Bu eğitim öğretim yılı için bakanlığımızdan ilimize 435 bin lira geldi. Bu paraya maske ve el dezenfektanı aldık. İl, ilçe ve köylerimizde bulunan okullarda maske ve dezenfektan sorunu bulunmamaktadır. İhtiyaç sahibi öğrenci ve öğretmenlere maske ve dezenfektanlar ulaştırılıyor” dedi.

30 SINIFTA YÜZYÜZ ARAMA EĞİTİMİ

İl genelinde 30 sınıfın karantinaya alındığını ve karantinaya alınan okul bulunmadığını kaydeden Acay, “17 Eylül’de 20 dersliğimiz kapatıldı ancak önümüzdeki Cuma 14 günlük karantina süresi sona eriyor ve öğrencilerimiz eğitimlerine devam edecekler. 17 Eylül’den bu yana 10 sınıfımız karantinaya alındı, toplam 30 sınıfımız karantinaya alındı. Kapalı okulumuz yok” dedi. verilmiş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!  İşte güncel vaka ve ölümler ilginizi çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! İşte güncel vaka ve ölümler Maske ve mesafe ne zaman kalkacak?  Bilim Kurulu üyesi açıklandı ilginizi çekebilir Maske ve mesafe ne zaman kalkacak? Bilim Kurulu üyesi açıklandı

30 sınıfta yüz yüze eğitime ara verildi! Karantinadaki öğrenciler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK