Anaokulu binası İmam Hatip’e dönüştürüldü, mahalleli isyan etti

Anaokulu binası İmam Hatip’e dönüştürüldü, mahalleli isyan etti

106
0
PAYLAŞ

Anaokulu binası İmam Hatip’e dönüştü, mahalle isyan etti

Anaokulu binası İmam Hatip’e dönüştü, mahalle isyan etti

İmar planlarında “anaokulu tesisi” olarak görünen bina olan İmam Hatip Ortaokulu, İstanbul Ümraniye’de inşa edilmiştir. Aynı mahallede kreş ihtiyacına rağmen üçüncü bir İmam Hatip’in açılmasına tepki gösteren aileler, “Topladığımız 5 bin imza ile yetkililerle görüştük ancak taleplerimiz cevapsız kaldı. Bu ihtiyacı göz ardı ederek bir mahallede üçüncü bir İmam Hatip okulunun açılmasını tamamen siyasi bir karar olarak görüyoruz.

Anaokulu binası İmam Hatip'e dönüştü, mahalle isyan etti

İstanbul’un Ümraniye ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’nde dikkat çekici bir olay yaşandı. İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi’nin bulunduğu mahallede; İmar planlarında “anaokulu tesisi” olarak görünen yapı, aynı zamanda İmam Hatip olarak da yapılmıştır. “Anaokulumuzu geri istiyoruz” diyen aileler Yücel Çelikbilek İmam Hatip Ortaokulu önünde basın açıklaması yaptı.

Mahalle sakini olarak 5 bin imza topladıklarını ancak yetkililerin taleplerini dikkate almadığını savunan aileler, “Mahallemizde ortaokullar da dahil olmak üzere anasınıfı açılırken bu ihtiyacı görmezden geliyoruz ve okulların açılmasını düşünüyoruz. Bir mahallede üçüncü bir İmam Hatip okulu tamamen siyasi bir karar olarak.” tepkisini dile getirdi.

“TALEPLERİMİZ KARŞILANMADI”

CHP İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya’nın desteklediği basın açıklamasında şunları söyledi:

– Yaptığımız yazışmalar neticesinde Ümraniye Belediyesi’nin 31 Mart 2021 tarihinde verdiği cevapta; İlim Yayma Vakfı’na gerekli bildirimin yapıldığını ve vakfın binayı terk edeceğini kamuoyu ile paylaştık. Ancak bu yazışmalarda söz konusu yapının İmam Hatip olarak inşa edilmek istendiğini öğrendik.

– Atakent Mahallesinde İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi bulunurken, planlarda kreş tesisi olarak görünen okul binamızın ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu olarak yapılması için talepte bulunduk. mahallenin. Atakent Mahallesi sakinleri olarak topladığımız 5 bin imza ile yetkililerle görüştük ancak taleplerimiz yanıtsız kaldı. Yerel halkın talepleri dikkate alınmadı.

“ANAOKULU BİNASI ÜZERİNDE SİYASİ MEKAN BULMAYIN”

Yetkililere seslenen mahalle sakinleri, açıklamalarına şöyle devam etti:

– Mahallemizdeki ortaokullar dahil anasınıfı açılırken bu ihtiyacı görmezden geliyoruz ve bir mahallede üçüncü bir İmam Hatip okulu açılmasını tamamen siyasi bir karar olarak görüyoruz. Bu binanın yer tahsisi bir yıllığına Ümraniye Belediyesi tarafından yapılmıştır. Yani gelecek yıl, bu yılın uzatılması gerekiyor. Buradan Ümraniye Belediyesi yetkililerine sesleniyoruz: Ümraniye Belediye Meclisi, Ümraniye halkının ihtiyaçları doğrultusunda kararlar almak zorundadır. Mahallemizdeki anaokulu binasında siyasi rant peşinde koşmayın. Halkın taleplerini göz ardı etmeyin.

“SESLERİMİZ DUYULANA KADAR SAVAŞACAĞIZ”

– Göz ardı ettiğiniz taleplerimizi kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz: Bugün 5 bin imzayı görmezden gelirseniz yarın 15 bin imza ile geleceğiz. Görmezden gelirseniz Ümraniye Belediyesi önünde, İlçe Milli Eğitim Binası önünde toplanacağız. Sesimiz duyulana kadar mücadele edeceğiz.

İHL'ye gitmek istemeyenler açık öğretime kaydolacak! ilginizi çekebilir İHL’ye gitmek istemeyenler açık öğretime kaydolacak! İmam Hatip Lisesi'nde türban ayaklanması ilginizi çekebilir İmam Hatip Lisesi’nde türban ayaklanması

CHP İstanbul okulu

Anaokulu binası İmam Hatip’e dönüştü, mahalle isyan etti

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK