AÖL ilk kayıtları başladı! AÖL kayıt yenileme işlemi ne zaman bitiyor?

AÖL ilk kayıtları başladı! AÖL kayıt yenileme işlemi ne zaman bitiyor?

82
0
PAYLAŞ

AÖL ilk kayıtları başladı! AÖL kayıt yenileme süreci ne zaman sona erer?

AÖL ilk kayıtları başladı! AÖL kayıt yenileme süreci ne zaman sona erer?

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi (AÖL) kayıt yenileme süreci bugün itibarıyla başlamıştır. AÖL’ün ilk kayıtları ve kayıtları 3 Ekim’e kadar devam edecek. Açıköğretim Lisesi’ne kayıt yaptıran ilk öğrenci; Mezun olana kadar sınava girmek istediği her yarıyıl iş takviminde belirlenen tarihler arasında kaydını yenileyerek derslerini seçmek zorundadır.

AÖL ilk kayıtları başladı!  AÖL kayıt yenileme süreci ne zaman sona erer?

Açık Lise yani AÖL öğrencileri için kayıt yenileme süreci için tarihler MEB, AÖL iş takvimi tarafından belirlendi. Açık Lise ile eğitim hayatına devam edenler AÖL kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini nasıl yapacak?

EOL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

Açıköğretim Lisesi 2021 – 2022 Akademik Yılı I. Dönem İlk Kayıt Başvuru Tarihleri: 06 Eylül 2021- 03 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında,

Muaf İlk Kayıt Başvuru Tarihleri: 04 Ekim 08 Ekim 2021 tarihinde yapılacaktır.

Açıköğretim Lisesi 2021 – 2022 Akademik Yılı I. Dönem Kayıt Yenileme Başvurusu
tarih: 06 Eylül 2021- 03 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında,

Muafiyetli Kayıt Yenileme Başvuru Tarihleri: 04 Ekim – 08 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır.

İLK KAYIT SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Açıköğretim Lisesi’ne ilk kez kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her yarıyıl için “sınav ücretini” ödemek zorundadır.

2021 yılında bir yarıyıl ilk kayıt sınav ücreti Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına 50 TL ve 10 TL olarak belirlenir. (50 TL Açıköğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacaktır. 10 TL halk eğitim merkezi okul aile birliği banka hesabına yatırılacak veya makbuz karşılığı teslim edilecektir.)

Öğrenci adayları TC Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası ATM’lerine veya şubelerine TC Kimlik Numaraları ile gidebilirler.
veya ilgili bankaların internet bankacılığı aracılığıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Döner Sermaye Genel Müdürlüğü hesabına (Açıköğretim Lise İlk Kayıt Ücreti), 50 TL ve dekontunu saklayınız.

EOL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADARDIR?

Açıköğretim Lisesine kayıt yenileme yapacak öğrenciler her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2021 yılında bir yarıyıl kayıt yenileme sınav ücreti 50 TL olup Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (50 TL Açıköğretim Lise Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacaktır. 5 TL Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya dekont karşılığı teslim edilecektir.)

Öğrenci adayı, TC Kimlik Numarasını beyan ederek TC Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası ATM’lerinden veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden veya ilgili bankaların internet bankacılığı yoluyla “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü” hesabına gider. Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü”. makbuzu ödeyecek ve saklayacaktır. (Türk vatandaşı olmayan öğrenci adayları İl Göç İdaresi tarafından seçilir.)
Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara başvuracaklardır.)

Kayıt yenileme için sınav ücretinin yatırıldığı bilgisi sistem üzerinden görülebilir. Ödemenin sistemde gözükmemesi kaydınızın yenilenmesini engeller. Bu nedenle sınav ücretinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olun. Kayıt yenileme işlemleri Açıköğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Ancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kayıt yenileme işlemi yaptırılan öğrencilerimizden dekont karşılığında veya banka hesap numarası ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kayıt yenileme sınav ücreti karşılığında 5 TL tahsil edilecektir.

Öğrencilerimizin ikinci kez sınav ücretini ödememeleri için içinde bulunulan döneme ait 5 TL’lik kayıt yenileme sınav ücreti dekontunu saklamaları gerekmektedir.

AÖL ilk kayıtları başladı! AÖL kayıt yenileme süreci ne zaman sona erer?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK