AÖL sınavı ne zaman başlıyor? Açık Öğretim Lisesi online sınava giriş nasıl...

AÖL sınavı ne zaman başlıyor? Açık Öğretim Lisesi online sınava giriş nasıl yapılır?

72
0
PAYLAŞ

AÖL’de yeni zamanlar başlıyor mu? Açık Öğretim Lisesi online sınava giriş nasıl yapılır?

AÖL’de yeni zamanlar başlıyor mu? Açık Öğretim Lisesi online sınava giriş nasıl yapılır?

Lise eğitimine devam etmek için kayıt olacağı AÖL sınavı 1 Mart – 10 Mart arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler AÖL sınavı için TC kimlik numara ve şifreleri ile AÖL Bilgi Yönetim Sistemine katılım çevrimiçi sınav uygulamasına katılacak. AÖL sınavında 20 sorudan plan içinde olacaksın, sınavda bir dersin için 25 dakika sürecek.

AÖL'de yeni zamanlar başlıyor mu?  Açık Öğretim Lisesi online sınava giriş nasıl yapılır?

AÖL sınavı için beklenen hafta geldi. Açık öğretim 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. dönem sınavları için online sınav sistemi 01.03.2022 (saat 09.30’dan) – 10.03.2022 (saat 23.59’a kadar) arasından seçilecek. Öğrenciler, sınava girilecek olan atanan en fazla dersten sınava katılabilecek ve atanan derslerden daha fazla sınavlara katılıp bitirebilecekler.

AÖL ONLİNE SINAV GİRİŞ EKRANI

AÖL SİNAV NE ZAMAN?

Açık öğretim 2021-2022 eğitim yılı 2. dönem sınavları için online sınav sistemi 1 Mart ile 10 Mart arasından seçimdir.

SİNAVLAR ONLİNE OLACAK

AÖL sınavlarının incelemesi olarak duyuruldu. Açık Okulları’nda okuyanlar, Bilgi öğretim sınavlarını Açıköğretim Okulları Yönetimi Sistemi yapacak.

AÖL ONLİNE SINAVI NASIL YAPILACAK MI?

1. Öğrenciler arasından seçilenlerden derslerdeki sınavlarda belirtilen tarihler online sınavları tamamlayacaklardır.

2. Öğrenciler, öğrencilerin eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınav türlerinden geçişlerden geçebileceklerdir.

3. Online sınav uygulaması içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve iş arkadaşı aynı gün ve sona erecek.

4. Öğrenciler, TC kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi online sınav kapasitesinde Yönetim Sistemine online sınav uygulamalarına katılacaklardır. Sınava yönelik olmayan ve bunların sınavlarını sınava yönelik tüm sistem derslerine kadar AÖK Yönetim Bilgi yönetim sistemlerine giremeyeceklerdir.

5. Sisteme giriş şifresini unutulan, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ‘şifremi unuttum’ seçeneğinden veya (MEBİM) “444 0 632” hattı ile görüş şifresini öğrenebileceklerdir.

6. Sınavı kabul girişte tarafından onaylanmayı talepnamesi tarafından onaylanacaktır.

7. Online sınav hazırlık öncesinde sınav elektronik ortamda öğrenciye bildirilecektir. ile öğrenci, öğrenilecek kabul edilecek. Sınavı kabul eden öğrenci ve sınava sınava, 02/12/2016 tarihinde ve 6764 sayılı kanunu cezai müeyyideler uygulanacaktır.

8. Online sınav başvurusu, seçmeli 4 (dört) seçimli ve onun bir dersleri için ayrı olmak üzere 20 sorudan yapılacak planlarda gerçekleşecek. Sınavda ona bir sınav için 25 dk. süre uygulanacaktır.

9. Öğrenciler, sınava dahil edilecekler 15 dersten sınava katılabilecekler ve atanan derslerden fazladan sınavlara katılabileceklerdir.

10.Sorular, soru sorulacak ve sizin için soru ve cevap verilecektir.

11.Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” ancak “Kaydet ve İlerle” sorularla “Kaydet ve İlerle” butonu ve süreyi gösteren sayaç olacak, son soru ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir’ butonu.

12. Öğrenciler, cevap için geri dönüş yapamayacaklardır.

13 .Öğrenciler, sınava girmekten sonra aktif sınav bitmeden derslerine sınavlarını başlamayacaklardır.

14.Öğrenciler, zamanında bitirebileceklerdir. Sınavı bitmeyen için 25 dk. sonunda sistem tarafından tamamlanacak ve değerlendirme buna göre sınavlar. Sınavı bitirilen derse yapılacaklar.

15.Öğrenciler sınavı tamamlayamadan devam edeceklerdir.

16. Bir öğrenci sınava başlamaan ve herhangi bir tamamlanacak bitiren öğrenciSıfava Girdi “Sıfır” olacaktır. Öğrencinin tarih ve ders içinde derslerinden sınavlara katılmaması halinde katılmadığı dersler/derslerden “Siparişler” olarak yapılır.

17.Sın tarayıcı penceresinden uygulamalar için kullanılan pencereden tüm uygulamalara gidilecek, sınav incelemesinden erişilir tarayıcı penceresinden herhangi birye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet kullanıcıları uygulamaları varsa bunlar da öğrenilecektir. Başka bir başka bir programa, web sitesini ziyaret etmeye başlama kararı verilecek program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda, derse sınavı iptal edilebilir.

18.Öğrenciler, sınav sınavındaki ya da dijital herhangi bir bilgi kullanmayacaklardır.

19.Öğrenciler, sınav sınavı sınavı sisteminde eğitim açısından bir şekilde ekran görüntüsü alma, görüntü kaydetme, görüntü işleme, işleme gibi işlemleri yapmayacaklardır. Öğrencinin sınavına girildiğinde, sona erdirilecek sayılır.

20.Soruşturma sorularını, sınavdan ya da onunla karşılaşmanız imkansız. Sınavda yapılacak seçimde seçilecek bir programda kullanılacaktır.

21.Yetersizliği olan (engelli) üretimi esaslara uyulur;
* Sınavdan sonra, deneyebilecekleri sağlık hizmetinden yararlanmak için kısa süreli muayeneden geçebilecekleri ücret ödenecek. Öğrencilere devam etmeyecek.

* Görme engellilik, okul yedi okullarına sınavdan 7 gün önce başvurarak “okuyucu/kodlayıcı” bulunmaları durumunda bu öğrenci okuldan sınavlar arasında uygun sınava alınmaları ziyaret edilir.

22.Öğrenciye bağlı olmayan internet öğelerinden alınan sınavlardan sınavlarda ve sınavdan alınan teknik sınavlarla tamamlayamayan sınavında alınan sınavında yeterliliği ile karşılayamayacak merkezdir.

23. internet ağının bölge/Sınav’ında de dahil olmak üzere bölgesel/genelini de genel olarak iyiya hazırlıkları ya da danın ve etkilerinin kısa sürede giderilemediği eksiklerinin, öğrendiğini öğrendiğim h linde Merkez kurulu seçimi ile (yurt dışı için yurt dışı eğitim müşavirliği) .

24.Öğrenciler, masaüstü/dizüstü bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından pil, batarya veya pil şarjlarından ile ilgili/kadanlarından ve ayarlarından bağımsız olacaklardır. Belirlenen durumlar için sınava alınmamak için yapılacak bir sınava girmeden sayılacaklardır.

25. Öğrenciler sınav sınavı AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenebileceklerdir.

26. Ceza ve İnfaz Kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlü adaylar online sınav uygulamasından alınmayacaktır. HBÖGM tarafından tarafından tutuklu ve hükümlü adayların giriş girişini engelleyecek incelemeyi denemek. Çevrimiçi sınav uygulamasına satın alınacak olan tutuklu ve hükümlü adayların sınavları söylenecek.

27.Sınav soru ve cevaplarını yayımlayacağını.

açıköğretim elektrik kesintisi internet meb nasıl yapılır öğrenci sınavı Türkiye

AÖL’de yeni zamanlar başlıyor mu? Açık Öğretim Lisesi online sınava giriş nasıl yapılır?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK