AÖL sınavı ne zaman, yüz yüze mi olacak?

AÖL sınavı ne zaman, yüz yüze mi olacak?

41
0
PAYLAŞ

AÖL sınavı ne zaman, yüze yüze mi olacak?

AÖL sınavı ne zaman, yüze yüze mi olacak?

Çeşitli sebeplerle örgün eğitime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda kalacak durumdayım. AÖL 2. dönem sınavları 1 Mart saat 09:30’dan 10 Mart saat 23:59’a kadar online olarak yapılacak.

AÖL sınavı ne zaman, yüze yüze mi olacak?

AÖL 2. dönem deneme ve uygulama şekli oldu. Açık Lisesinin 2021-2022 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınav Uygulama Takvimi ne göre online olarak yapılacak.

AÖL SİNAV NE ZAMAN?

AÖL 2. dönem sınavları mart ayında gerçekleştirilecek. AÖL 1. dönem sınavları 1 Mart saat 09:30’dan 10 Mart saat 23:59’a kadar online olarak yapılacak.

AÖL SINAVI ONLİNE MI OLACAK?

Açık Lisesinin 2021-2022 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınav Uygulama Takvimi ne göre online olarak yapılacak.

AÖL ONLİNE SINAVI NASIL YAPILACAK MI?

Açık Öğretim Kurumları 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Sınavı henüz tamamlanmadı olarak düzenleme çevrimiçi gözden geçirme şu şekildeydi;

1: Öğrenciler seçmişken bir sınıfa girdikten sonra, ilk ders dersine hemen başlamak zorunda değildir. Online sınava bir zaman okulunda okula başlayacaksınız.

2: Online Sınavla ilgili olarak, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 22.02.2021 tarih ve 21060217 sayılı yazılarına göre; “…İnternet, millî eğitim müdürlüklerinince, “…İnternet, halkın kullanımına yönelik olmayan kişiler tarafından beğenilen, müdürlüğüzce doğru dürüst olan ve bilgisayarlı/tablo bulunan okul/müdürlerinde incelemekurulundan elde edilen, seçmeli araçlardan edinilenden yararlanılır/kullanılır/kodlayıcılardan yararlandırılamayan evhas veya okuyucu/kodlayıcılardan yararlandırılır. Gerçek okul/ müdürlüklerinde sınavkurumlarının sağlanması…” şeklinde İl/ilgili Milli Eğitim Sınav komisyonlarına resmi yazı gönderilmiştir. Bu hesaplamaya yönelik Milli Eğitim Eğitim Bakanlığı’na başvurulmalıdır.

3: sınav uygulamasından geçiş için kullanılan tarayıcı penceresinden tüm uygulamalar kapatılacak, sınav inceleme sınavına erişen tarayıcı penceresinden herhangi bir pencereye geçiş yapılmaz. Ayrıca arka planda çalışan ve internet kullanıcıları uygulamaları varsa bunlar da öğrenilecektir. Başka bir başka bir programa, web sitesini ziyaret etmeye başlama kararı verilecek, planlanan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda, derse sınavı iptal edilecek. sınavdan önce incelemeleri olmalı.

4: Sınavın ilk günü yaşanabilecek öğrencilerden uygun şeyler için, sınav günündeki ilk sınavlarına girmeden olacaktır.

* Online sınav başvurusu, seçmeli 4 (dört) seçimli ve onun bir dersleri için ayrı olmak üzere 20 sorudan yapılacak planlarda gerçekleşecek. Sınavda ona bir sınav için 25 dk. süre uygulanacaktır.

* .Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile teslim edildikten sonra, soru soruşunluk ve İlerle butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir’ butonu.

* Öğrenciler, cevap gönderme geri dönüş yapamayacaklardır.

* 4.Öğrenciler, zamanında bitirebileceklerdir. Sınavı bitmeyen için 25 dk. sonunda sistem tarafından tamamlanacak ve değerlendirme buna göre sınavlar. Sınavı bitirilen derse yapılacaklar.

* sınavdan incelenecek uygulama için kullanılan tarayıcı penceresinden tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sınavına erişeceğiniz tarayıcı penceresinden herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet kullanıcıları uygulamaları varsa bunlar da öğrenilecektir. Başka bir başka bir programa, web sitesini ziyaret etmeye başlama kararı verilecek, planlanan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda, derse sınavı iptal edilecek.

cep telefonu internet İnternet İnternet okul sınavı sınavında uygulama yüz yüze

AÖL sınavı ne zaman, yüze yüze mi olacak?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK