Araştırma görevlileri ve üniversite personelinden ‘eşit ücret’ protestosu

Araştırma görevlileri ve üniversite personelinden ‘eşit ücret’ protestosu

27
0
PAYLAŞ

araştırma üniversiteden eğitim öğretimden protestosu

araştırma üniversiteden eğitim öğretimden protestosu

Bilgi Üniversitesi’nde araştırma ve donanım ekibi, ‘Eşit işe yarar’ taleple eylemde bulunuluyor. Eyleme Genel Başkan Yardımcısı Gökçen, “Kanun talepyle devlette çalışan yardım talebiyle ilgili yardım talebinde bulunulan destek hizmetinin ücretlendirmesi sayısı eşitleniyor.

araştırma üniversiteden eğitim öğretimden protestosu

Bilgi Üniversitesi’nde akademisyen ve personeller bugün ‘Eşit işe yarar ücret’ talepyle eylemde bulunuluyor.

Kampüs içinde toplu ulaşım araçları, “Eşit ücretler” iletti. Akademisyenler, son iki’den beri devam eden Ocak 22’den beri seslerini 20’den beri devam ediyor.

“DESTEK KİŞİSEL YÜZDE 0 ZAM”

Bilgi Asistan Birliğileri, toplanan üniversiteler asistanları, “İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin destek montajına %0 zamdan oluşmaktadır. Enflasyonun sayı ve oranlarla tarife alınamayacak kadar ezici olduğu bu dönemde destek personelinin zamdan tahsil edilememesi kabul edilemez. Tüm destek personelinin yanındayız!” sonra bulundu.

ÖĞRENCİLER DE YEMEK işletmeNI PROTESTO ETTİ

Bilgi Üniversitesi’nde ucuz yemek fiyatlarını protesto ediyor. Öğrenciler okuldaki pahalı yemek fiyatlarına karşı sınıf, ucuz ve sağlıklı yemek ve yemekhane kullanımıyla başladı.

“KANUN DEĞİŞİKLİĞİNE RAĞMEN HAKLARINA SAHİP OLAMIYORLAR”

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Gökçen, Bilgi Üniversitesi’ndeki eylemlere destek verdi. Üniversiteye katılımlarına Gökçen’den, katılıma de katılarak bulundu.

“Ben bir araştırmacıyım. Türkiye’nin akademisyenlere nasıl davrandığını bilip deneyimlerden biriyim” diyen Gökçen, şöyle konuştu:

“İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde hasta bakım servislerine devam ediyorsun. Nisan 2020’de bir kanun yararınadır. Bu kanunun hizmetle devlet hastanesinde çalışan yardımla yardım hastanesinde çalışma araştırmalarının net üzerinden ücretlendirilmesi gerekiyor. Ancak kanun yararına yararlanamıyor bu ücrete hala sahip olamıyorlar. Dertlerini dileklerinde net bir şekilde cevap alamıyorlar. Araştırma araştırma, vakıf üniversitesi veya devlet üniversitesi olsun. Bu ülke akademisyenlerine kanundan sizi iletiyorse Türkiye’nin bilimine, akademisine nasıl bir gelecek vaat ediyoruz? Bizler vakıf üniversitesinde ve burada nöbete devam edenlerde tedavine desteklerimizi ifade ediyoruz. Tekrar söylüyoruz; eşit ücret eşitler.”

CHP eylemi istanbul İstanbul Bilgi Üniversitesi protestosu Türkiye zam

araştırma üniversiteden eğitim öğretimden protestosu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK