Atatürk’ü sormak mahkeme kararıyla suç olmaktan çıktı

Atatürk’ü sormak mahkeme kararıyla suç olmaktan çıktı

44
0
PAYLAŞ

Atatürk’ü yöneten mahkemenin kararıyla suçlandığı anlaşılmıyor

Atatürk’ü yöneten mahkemenin kararıyla suçlandığı anlaşılmıyor

Atatürk ve Türk Bayrağı resmi bayramda okullarına asılmayınca, “Milli tartışma; Cumhuriyet, Bayrak ve Atatürk düşmanlarıyla yürütülemez” diye ceza verdiği için ceza ve idari davak hakkında iki Atatürk davasından Barış Öz davayı kazandı.

Atatürk'ü yöneten mahkemenin kararıyla suçlandığı anlaşılmıyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’nin tüm 100. yıl dönümü nedeniyle, ‘Türk Bayrağı ve Atatürk Fotoğrafı’ asılmasını istedi. MEB de talebi 81 il milli eğitim müdürlüğüne bildirdi. Şentop’ un memleketi Tekirdağ’da bazı okulları bu talimata uymadı. Eğitim-İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer tüm okulları tek tek gezerek, Atatürk ve Türk Bayrağı asmayan 8 okulu tespit etti. Sosyal medyadan okulların adını paylaşıp, “Milli tartışma; Cumhuriyet, Bayrak ve Atatürk düşmanlarıyla yürütülemez” diyerek suçlandığını yazdı.

MAHKEMEDEN DÖNDÜ

Okul müdürleri de Özer’i savcılıktan şikayet etti. Savcılık, Özer hakkında 3 aydan sonuna kadar hapis istemiyle soruşturma açtı. Özer, suçsuz bulunup beraat etti. MEB’in hazırlık soruşturmada Bakanlık Müfettt kayıtları istedi. Sonradan ‘uyarı’ ceza verilip, siciline işlendi. Bu kez de Özer, cezanın tarihi için Tekirdağ 1. İdare Mahkemesi’ne dava açtı. 1,5 yıl sana bu davalar sonunda mahkeme bu cezayı da, yapılanın sendikal olduğuna inandığına inanılıyor.

Atatürk’ün istemeseler de asacaklar

Eğitim-İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer, “Atatürk’ün ve Türk Bayrağı’nın neden kaynaklanmadığının suçlanmadığı ve bayramlarda okulların asılmak zorunda olması artık çifte mahkemeyle karar verildi. Hapis cezalarından sonra soruşturmada verilen cezayla ilgili konuyla ilgili davayı da kazandım. Atatürk’ün yetenekliler de istemeseler de asmak zorundalar” dedi.

Atatürk'e cezaz kaldı İlginizi Çekebilir Atatürk’e cezaz kaldı

Atatürk’ü yöneten mahkemenin kararıyla suçlandığı anlaşılmıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK