Beyaz Fil Satranç Turnuvası’nda rekor

Beyaz Fil Satranç Turnuvası’nda rekor

30
0
PAYLAŞ

Beyaz Fil Satranç Turnuvası’nda rekor

Beyaz Fil Satranç Turnuvası’nda rekor

Türkiye’de ilk kez Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın başlattığı Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası 30. kez yapıldı.

Beyaz Fil Satranç Turnuvası'nda rekor

Son 4 yıldır uluslararası katılımla planlananya Azerbaycan, İran, Türkmenistan, Bulgaristan, Gürcistan ve Özbekistan’dan yarışmacılara katıldı.

6 can 70 kişi kadar 6 ülke, 29il ve 165 okuldan, 13’ü usta oyuncu hakkında bin yarıştı. Elite, U18, U16, U14, U12, U10 ve U8 gibi 6 kategoride tartışıldı.

Öğrencilere problemlere, zihin disiplini, eğitime yönelik olma, rekabet etme ve farklı bakış açıları kazandırılması hedefleniyor. Tasarıma yönelik biçime ilişkin biçimle.

Rüstem Eyüboğlu

Eğitimde 52.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları, 1970 yılında Dr. Rüstem Eyüboğlu tarafından kuruldu. Eğitimde, ulusal ve uluslararası uluslararası ilke imza attı. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Türkçe’den oluşan 100 bin kitaplık kütüphanesiyle de lider olma özelliğindedir.

Türkiye’de ilk teşvikz

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Genel Müdürü Cenkyüboğlu, “Türkiye’de ilk kez 1998 yılında satrancı okulumuzda ders programlarına alındı. Okullarımızda, anaokulundan son sınıfa kadar tüm okula hazırlık eğitimi verilir. 30. Eyüboğlu Beyaz Fil Satranç Turnuvası’nı 30. kez yapılırnu Uluslararası yapılır. Türkiye Satran’dan geçen yıllarını geçirdikten sonra. Satranç’ı veren ve satranç oyununu başlatınan Türkiye’de ilk eğitimz. Uluslararası değeri olan Grandmaster oyuncu adayları bizi ayrıca sevindir. Satrancı sevdirmeye devam etmiyor” dedi.

İlk kadın satranç ustasından Netflix'e dava İlginizi Çekebilir İlk kadın satranç ustasından Netflix’e dava

Beyaz Fil Satranç Turnuvası’nda rekor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK