Bodrum ve Marmaris’te de üniversite sınavları yapılsın önerisi

Bodrum ve Marmaris’te de üniversite sınavları yapılsın önerisi

64
0
PAYLAŞ

Bodrum ve Marmaris’te de üniversite sınavları olun alınsın

Bodrum ve Marmaris’te de üniversite sınavları olun alınsın

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in üzerinde yazan yanıtlaması istemiyle verilen sorugesinde bu senenin başında Bodrum ve Marmaris olmak üzere olmak üzere büyük ilçelerde de üniversite sınavlarının girişinde bulundu.

Bodrum ve Marmaris'te de üniversite sınavları olun alınsın

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yazan yanıtlaması istemiyle, “Bu sene başta Bodrum ve Marmaris gibi büyük ilçeler olmak bütün ilçelerde üniversitelerin sınavlarının uygulanması bir çalışmanız var mı?” diye soru önergesi verdi. Girişte aynı zamanda TBMM Genel Kurulu’nda da geldi.

MUĞLA’DAKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN SESİNİ DUYUN

Muğla’ Bodrum Marmaris ilçelerinde Yüksek Öğretim Kurumları, sınavlarının yapılmadığını belirten Girgin, “sadece yıl,. Bu yılki üniversite sınavlarına başvurunda, Muğla’dan sadece 3 merkez yer alıyor. Kılavuza göre sadece Menteşe’de, Fethiye’de ve Milas’ta sınavlar yapılacak.

okul sınavı için başka ilçelere gitmek zorunda kalmak. Bu kadar zor bir konaklama, yolculuk yapmak, seyahatle boğuşmak zorunda kalmak. Ulaşımda küçük bir değerlendirilemezsek, sınavlara girebilmek için bir yıl yaşayabilmek için. Bütün Muğla’da sadece bu yıl mezun olacak 10 bin yakın öğrenci üniversite sınavlarına girecek. Bizim geleceğimizdir, duyun duyun! Bu sene Muğla’nın tamamınında sınavların yapılması için gerekli hazırlıkları hazırlayın” dedi.

Türkiye'nin en yaşlı üniversite öğrencisi eğitimden mezun oldu İlginizi Çekebilir Türkiye’nin en yaşlı üniversite öğrencisi eğitimden mezun oldu

Ankara Ankara Üniversitesi bodrum CHP Marmaris Milli Eğitim Bakanı Muğla öğrenci TBMM Türkiye

Bodrum ve Marmaris’te de üniversite sınavları olun alınsın

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK