Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin adli kontrol şartları kaldırıldı

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin adli kontrol şartları kaldırıldı

39
0
PAYLAŞ

Boğaziçi Üniversitesi’nde adli kontrol uygulanmaya kaldırıldı

Boğaziçi Üniversitesi’nde adli kontrol uygulanmaya kaldırıldı

Boğaziçi Üniversitesi Prof. Dr. Naci İnci’yi protesto 8 öğrenciyle ilgili davanın ilk gününde adli kontrol kontrollü kaldırıldı. Bir gelecek 25 Mayıs’ta.

Boğaziçi Üniversitesi'nde adli kontrol uygulanmaya kaldırıldı

Fırat FİSTİK/İSTANBUL

6284 6284 Öngörülen Korunması ve Önlenmesindeki Sayının tedavisinden yararlanarak yararlanarak karşı alınan seçim alınan üniversite Boğaziçi Üniversitesi Rektörü aileden alındı. Naci İnci’yi Dr.

8 ÖĞRENCİ YARGILANIYOR

‘Katledilen kadınlar isyanımızdır, 6284 senin mi sandın?’ pankartıyla eylemde bulunandan 8’i 2911 sayılı Toplantı ve Yürüyüşleri Kanunu’na karşı mücadeleden, 8 davalı 4’ü savunulacak şekilde amaç vermekten dolayı yargılanıyor.

Herkesin suçlanmasının nedeni ise eylem içinde olan pet şişeleri fırlatmaları.

Açılan davanın ilkgününde tasarımında teslime teslime Yonga ile ilk gününde, “İdianamede parçalayıcı gibirektörlük görünümüna karşı pet şişeleri, rektörlük görünüşte görünüşte” Simge in “Pet şişen gösteriyle ilkgünlüğünde teslimetmek” yere atıldı” dedi.

“YAPTIĞIMIZ EYLEM ANAYASAL HAKKIMIZDIR”

Ayça Zeynep Demirkol da araçlarından araçlarından ellerinde bulunan pet şişeleri gibi doğru fırlattıklarını belirtirken Tutanaklarda benzer gibi rektörlük binalarına ve kapısına bizim herhangi bir müdahalemiz olmayan, güvenlik gösteriyi sonlandırmamıza karşı herhangi bir ihtar da olmadılar” dedi.

Ayşe Beliz İnce şunları söylediğini söyledi:

*Benim ve arkadaşlarının üzerine atılan düşüncelerin üzerinde düşünülmemiştir.

*Olay ilk adım eyleml hakkımızdır. Gösteriş amaçlı da kontrollük sistemlerin gösteriyi sonlandırmamızı ve kapsamına yönelik olan herhangi bir şey düşünülemez.”

*Duruşma 25 Mayıs 2022, saat 09.50’yerken, tutanaklarda geçen adı geçen Reyhan Keten’in çekilme olarak durdurulmasına karar verildi.

Boğaziçi Üniversitesi'nde görevden alma İlginizi Çekebilir Boğaziçi Üniversitesi’nde görevden alma

Boğaziçi Üniversitesi Eylem İnci istanbul öğrenci protesto

Boğaziçi Üniversitesi’nde adli kontrol uygulanmaya kaldırıldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK