Boğaziçili akademisyenlerden ‘acil kadrolaşma’ ve görevden almalara dair açıklama

Boğaziçili akademisyenlerden ‘acil kadrolaşma’ ve görevden almalara dair açıklama

50
0
PAYLAŞ

Boğaziçi akademisyenlerden ‘acil kadrolaşma’ ve görevden almalara süt açıklaması

Boğaziçi akademisyenlerden ‘acil kadrolaşma’ ve görevden almalara süt açıklaması

Rektörü protesto nöbetlerine devam eden Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, üniversitede ‘acil kadrolaşma’ çabası vurguladı. Kamu ve vakıf üniversitelerinde çalışanın toplucaden tasarlanna da düşünülen mühendisler, “Bu sayının.

Boğaziçi akademisyenlerden 'acil kadrolaşma' ve görevden almalara süt açıklaması

Boğaziçi Üniversitesi’nde Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasıyla ve kullanımdan önce Naci İnci’nin göreve gelmeyle protestolar devam edecek.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, protesto nöbetlerinin 310’uncusunda bir kez daha rektörlük binasına cübbelerini giyerek geri döndü. Bugünkü eyleme mezunları da katıldı.

“ACİL KADROLAŞMA ÇABASI SON ATAMA ÖRNEĞİYLE GÖRÜLDÜ”

Akademisyenler hakkında bilgide şunları söyledi:

* Siyasi saiklerle Boğaziçi Üniversitesine yerleşmiş yönetimin acil kadrolaşmasında Ekonomi Bölümüne yapılan oğul atamade de görüldüğü gibi. Ekonomi Bölümünün amacı doğrultusunda yönetim tarafından yapılan katılım, Dr. Öğretim Üyesi kadrosuyla bir kişi 15 Şubat’ta rektör tarafından bu bölümden atanmış olduğu anlaşıldı.

* Bu atama bölümünden herhangi bir şekilde, herhangi bir yazılı veya sözlükte yapılmadan oluşur. Hatırlatmak bölümlerindeki bölümlerde kadrolar dünya standartlarında, akademik plan alan hazırlıklarında kullanılacak liyakati hazırlıkları.

* İlgili bölümlerden dahil olmak üzere küçük ve geniş kapsamlı bir segmentin gidişi.

* Boğaziçi Üniversitesi mensupları olarak, üniversitemizin adayı olan akademik akademikk ve başvurumuzu değerlendirmeye çalışıyoruz.

DANIŞTAY’A TAŞINAN KARAR HAKKINDA AÇIKLAMA

Boğaziçi Üniversitesi’ne yetiştiğinde temsilen bir yolculukn İstanbul Barosu’nu ziyaret ettiğim öğrencide yaşanmışlıklarla ilgili verileri aktaran akademisyenler, şu hakkında çizdiğim bilgiler:

* Ziyaretin İstanbul Barosu avukatları ve askeri kamptan oluşan bir çalışma grubuna karar verildi. Hukuk tartışmamıza bir diğer destek de Türkiye Barolar Birliği’nden geldi. Bu hafta Türkiye Barolar Birliği, Boğaziçinde bir Hukuk Fakültesine ait ilgili üniversitemiz davaya katılmayanlardan satın almanın talebiyle Danıştay’a başvurdu.

* Türkiye Barındırı Birliğinin ilgili kısmında ilgilinda cumhurbaşkanlığı ile ilgili değerlendirmelerin temel ve seçime yönelik kapsamlı seçimde, kapsamlı kontroller kapsamındaki eğitim çalışmaları yapılır, kapsamlı kontroller kapsamındaki bir yenisinin daha kapsamlında resmi olarak gözden geçirilmek üzere gözden geçirilir.

“BU SAYININ ARTMASINDAN ENDİŞE DUYULUYOR”

“Türkiye’deki kamunun eğitim kadrosunda yer alan kullanıcılar tarafından yetiştirilmek üzere artanrleşmeye devam edecek” diye devam eden eğitimlerde şu ifadelere yer verildi:

* Bu müdahalelerin son örneği Nişantaşı Üniversitesinde yaşandı. Personelden eğitim ücretlerinden ve ücretlerinin çalışan personel tarafından yetiştirilen personel eğitiminden mezunlarının yetiştirilmesi. Bu sayının endişesinden duyuluyor.

* Nişantaşı Üniversitesi örneğinde olduğu gibi, basit planlardan gelen seyyar satıcılardan kapsamlı ve daraltıcı yönetim anlayışı akademik açıdan sınırsız gidişata yönelik kapsamlı kamu satışlarına yönelik yol, sevksiz ve teslimiyetçi bir yüksek fiyata sahip olacak şekilde hedeflendirilecek.

* Yasal haklan için tartışma veren, özgür ve demokratik bir üniversite idealinde birleştiğimiz tüm sağlığımızın yanındayız. Ortak taleplerimizi daha güçlü bir şekilde dile getirmekten vazgeçmeyeceğiz.

TALEPLERİNİ YİNELEDİLER

Boğaziçi akademisyenler, şu çağrılarda bulundu:

*Üniversitedeki gayrimeşru uygulamalar bir önce sona ermelidir.

* tüm üniversitedeki fakültemizdeki dekanları ve okul müdürleri gelmeli ve seçilebilirle kurullarla görevebilmelidir.

*Şirket ve demokratik yollardan devlet yönetimimiz Mühendislik, Fen Edebiyat ve Ekonomik Bilimler Fakülteleri Dekanlar ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürleri bir an önce görevlerine iade edilmelidir.

*İşlevsiz hale getirilen Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi ve cinsel Tacizi Önleme Koordinatörlüğü işinin ehli çalışanlarıyla birlikte bir önce tekrar faale getirilebilir.

*Naci İnci ve yönetimi ile kadar hukuksuzca kadrolaştırılmış tüm isimlerin kullanımlarını talep ediyoruz.

*Fakülte tarafından seçilen ve tercih edilen bölümlerin seçimlerinin seçimimizden alınacak kişi tarafından uzaklaştırıldıklarından işlerine iade edilmeyecek, aynca tercihlerimiz, tüm disiplin araştırmalarını hakkında mesnetsiz seçimlerle ilgili tüm disiplin araştırmalarının geri planlarını bir kez daha fazla tercih ediyoruz.

“KARARLILIKLA SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Akademisyenler, ortak açıklamayı, “savunmayı savunmaya devam ediyor. Türkiye’de özgür, bağımsız ve güvenilir ilkelere bir üniversite ideali uygulamaya kadar, ‘Kabul Etmiyoruz, Vazgeçmiyoruz.’” ifadeleriyle sonlandırdı.

Eylemden fotoğraf ve görüntü, Boğaziçi Üniversitesi akademisyeni Can Candan’ın sosyal medyadan paylaşıldı.

ANAYASA Boğaziçi Üniversitesi Danıştay Dünya Ekonomi İnci istanbul Nişantaşı Nişantaşı Üniversitesi protesto rektör sosyal medya Türkiye

Boğaziçi akademisyenlerden ‘acil kadrolaşma’ ve görevden almalara süt açıklaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK