Bursluluk sınavı ne zaman? Bursluluk sınavı başvuru kılavuzu yayınlandı

Bursluluk sınavı ne zaman? Bursluluk sınavı başvuru kılavuzu yayınlandı

43
0
PAYLAŞ

Bursluluk sınavı ne zaman? Bursluluk sınavı uygulaması yayınlandı

Bursluluk sınavı ne zaman? Bursluluk sınavı uygulaması yayınlandı

MEB, Bursluluk kılavuzunu yayınladı. MEB 5, 6 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ile 11’inci sınıfın gireceği yeni yöntemle bursluluk sınavı için izlenecek, tarafından yapılacak pilotta yer alacak. Adaylar İOKBS başvurularını 21 Nisan-13 Mayıs 2022 ile gerçekleştirilecek. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 04 Eylül 2022’de yapılacak.

Bursluluk sınavı ne zaman?  Bursluluk sınavı uygulaması yayınlandı

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk (İOKBS) sınav kılavuzu MEB tarafından yayınlandı. Burs almak için hedef almakta olan bir bursluluk sınavına başvuru tarihlerini bekliyorlar. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11′ sınıfi katılacağı İOKBS’yi kazanacak ile başarılı burslar almaya başlayacak. Peki, bursluluk içinde nasıl yapılır?

İOKBS BAŞVURU KILAVUZU

BURSLULUK SİNAV NE ZAMAN?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik uyum sınavı, 4 Eylül’de yapılacak. Başvuru haklarını satın alma başvurusu, okul müdürlüğünce sistem tarafından onaylanacak.

BURSLULUK SINAVI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Adaylar sınav başvurularını, 21 Nisan-13 Mayıs 2022 ile gerçekleştirilecek.

BURSLULUK SİNAV NEDİR?

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Türkiye’de her yıl düzenleme bir bursluluk sınavıdır. Sınavı kazananlar için bugünlere geleceksa bursları almaya hak kazanmaya çalışıyoruz.

Her yıl 5, 6, 7, 8, 9, sınıftan 10 sınıftan sınavda, ihtiyaç konjanjan ve 11′ başarı bursları için yetiştirilebilir. Bu yıl 60 bin öğrenciye bursları sağlanacak kararlaştırılmıştır.

Bursu temelinin başlangıç ​​aşamasındaki temel şeyden önce gelir. Yani durumu iyi olan insanlara burs verilmemektedir. Ancak öğretmen ve gazi çocukları için bu durum geçerli değildir.

Devlet parasız yatılılık bursu sınıflara göre yapılışı görünen bir burstur. Ancak bu bursu kazanabilmenin tek yolu sınavdan yüksek bir puan almaktır.

Bursluluk sınavı ne zaman? Bursluluk sınavı uygulaması yayınlandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK