Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

161
0
PAYLAŞ

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınav sonuçları için beklenen gün geldi. Bursluluk sınav sonuçları bugün açıklanacak. Burslu sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr ​​internet adresinden duyurulacaktır. Ekim ayının başından itibaren IOKBS kazanan adaylara burs ödenecek.

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Eski adıyla PYBS, şimdi IOKBS olarak bilinen bursluluk sınavı 5 Eylül’de tüm Türkiye’de gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek ve 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katılacaktır. Sınavın ardından binlerce aday IOKBS sonuçlarını beklemeye başladı.

BURS SINAV SORUŞTURMA EKRANI

BURS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları 28 Eylül 2021 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ​​internet adresinden duyurulacaktır.

Öğrenci velisinin talep etmesi halinde okul müdürlükleri elektronik ortamdan “Sınav Sonuç Belgesi”ni alarak mühür ve imza ile onaylar ve karşılığında öğrenci velisine veya öğrenciye imza verir.

BURS SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Burslu sınav sonuçları bugün için http://www.meb.gov.tr ​​adresinden duyurulacaktır. Sonuçları sorgulayacak olanlar TC kimlik numarası ve doğum tarihi ile sonuçları görebilecekler.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Öğrenci bursları, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılı, Burslu, Sosyal Yardımlaşma ve Okul Aylıklarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, okula kayıt yaptırıldığı tarihi takip eden Ekim ayı başından itibaren ödenir. burs sınavı.

BURS SINAVI NEDİR?

Devlet Ücretsiz Yatılı ve Bursluluk Sınavı, Türkiye’de her yıl yapılan bir burslu sınavdır. Sınavı geçen adaylar, şartları sağlamaları halinde burslu veya yatılı eğitim almaya hak kazanırlar.

Her yıl 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin girdiği sınavlarda ilan edilen kontenjan kadar öğrencilere burs imkânı sağlanmaktadır. Bu yıl 60 bin öğrenciye burs verilmesine karar verildi.

Burs almanın temel koşulu, kişi başına düşen yıllık gelirin belirlenen tutarın altında olmasıdır. Yani durumu iyi olan kişilere burs verilmez. Ancak, bu öğretmenler ve kıdemli çocuklar için geçerli değildir.

Devlet ücretsiz yatılı bursu, sınıflara göre farklılık gösteren bir burs. Ancak bu bursu kazanmanın tek yolu belirtilen sınavdan yüksek puan almaktır.

Bursluluk Sınavı sonuçları Ekim internet meb öğrenci okulu Ücretsiz Yatılı ve Burslu Sınav PYBS sınavı Türkiye

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK