Bursluluk sınavı sonuçları MEB tarafından açıklandı

Bursluluk sınavı sonuçları MEB tarafından açıklandı

148
0
PAYLAŞ

MEB tarafından açıklanan burslu sınav sonuçları

MEB tarafından açıklanan burslu sınav sonuçları

Bursluluk sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından meb.gov.tr ​​üzerinden açıklandı. Sınava giren 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri, gerekli belgeler onaylandıktan sonra Ekim ayı itibariyle burslarını almaya başlayacaklar. Burslu sınav sonuçları, öğrencinin velisinin talep etmesi halinde okul müdürlükleri tarafından kaşe ve imza ile onaylandıktan sonra öğrencinin velisine veya öğrenciye imza karşılığı verilecektir. İşte Bursluluk Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı…

MEB tarafından açıklanan burslu sınav sonuçları

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı! Burs sınavı sonucuna göre kazanan adaylara burs verilecektir. Burs almanın temel koşulu, kişi başına düşen yıllık gelirin belirlenen tutarın altında olmasıdır. 5, 5, 6, 7 Eylül tarihlerinde hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Bursluluk Sınavına katıldı.

BURS SINAV SORUŞTURMA EKRANI

BURS SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Burslu sınav sonuçları bugün için http://www.meb.gov.tr ​​adresinden duyurulacaktır. Sonuçları sorgulayacak olanlar TC kimlik numarası ve doğum tarihi ile sonuçları görebilecekler.

Öğrenci velisinin talep etmesi halinde okul müdürlükleri elektronik ortamdan “Sınav Sonuç Belgesi”ni alarak mühür ve imza ile onaylar ve karşılığında öğrenci velisine veya öğrenciye imza verir.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Öğrenci bursları, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılı, Burslu, Sosyal Yardımlaşma ve Okul Aylıklarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, okula kayıt yaptırıldığı tarihi takip eden Ekim ayı başından itibaren ödenir. burs sınavı.

BURS SINAVI NEDİR?

Devlet Ücretsiz Yatılı ve Bursluluk Sınavı, Türkiye’de her yıl yapılan bir burslu sınavdır. Sınavı geçen adaylar, şartları sağlamaları halinde burslu veya yatılı eğitim almaya hak kazanırlar.

Her yıl 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin girdiği sınavlarda ilan edilen kontenjan kadar öğrencilere burs imkânı sağlanmaktadır. Bu yıl 60 bin öğrenciye burs verilmesine karar verildi.

Burs almanın temel koşulu, kişi başına düşen yıllık gelirin belirlenen tutarın altında olmasıdır. Yani durumu iyi olan kişilere burs verilmez. Ancak, bu öğretmenler ve kıdemli çocuklar için geçerli değildir.

Devlet ücretsiz yatılı bursu, sınıflara göre farklılık gösteren bir burs. Ancak bu bursu kazanmanın tek yolu belirtilen sınavdan yüksek puan almaktır.

MEB tarafından açıklanan burslu sınav sonuçları

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK