Cumhuriyet’ten asla vazgeçmeyeceğiz!

Cumhuriyet’ten asla vazgeçmeyeceğiz!

37
0
PAYLAŞ

Cumhuriyet’ten asla vazgeçmeyeceğiz!

Cumhuriyet’ten asla vazgeçmeyeceğiz!

ÇYDD Genel Başkanı Ayşe Yüksel, “Cumhuriyet’ten asla vazgeçmeyeceğiz. Her şartta dik durmayı, direnmeyi, inandığımız yolda yürümeyi Atatürk’ten. Bizi bu yoldan çevirebilecek biri daha doğmadı” dedi…

Cumhuriyet'ten asla vazgeçmeyeceğiz!

Atatürk Sağlığın ve laikliğin eğitimde korunması, çağdaş yaşamla ilgili 1989’da muhafaza edilmeleri 33. ÇYDD. Aysel Ekşi, Prof. Dr. Türkan Saylan, Prof. Dr. Aysel Çelikel’den sonra Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in yüzündendir. Prof.
Dr. Ayşe Yüksel, dahil olan bedeller günlük ÇYDD’nin 33 günlük, ve kırmızıCÜ’ye çizgilerini anlattı:

“ATATÜRK’TEN ÖĞRENDİK”

“Türkiye’yide cüzzamı yok için için bizi götürüp, herkesi mezra mezra dolaşan ve de onu götürüp, herkesi kitlemek için köyde çözüm bulmayı öğreten, ‘Söz olande cüzzamı yok etmek için, cumhuriyet ve laik düzenimizi korumaktır’ diyen Türkan Saylan’dan güç aldık. Her şartta dik durmayı, direnmeyi ve inandığımızda yolda yürümeyi idamı anlatmakken Anadolu’da Kurtuluş Savaşı’nı başlatmakan Atatürk’ten. Her kesimden küçük, çağdaş yaşam ve eğitimde fırsata sahip olması açısından laik ve demokratik güvenliğimizin korunmasından asla vazgeçmeyeceğiz. Bizi bu yoldan çevirebilecek biri daha doğmadı.”

Dr. Ayşe Yüksel

“YOKSULUN YOKSULU VAR”

“Bağığıçıların geleceğiyle üniversite bursu için 47 binş öğrenci başvurudu. En kötü olan 3 binine edilebilir durum. Bazı çocuklar, ‘Biz fakiriz neden bıktınız?’ diye üzülüyor ama yoksulun da yoksulu var. Hedef kitlemiz, kalkınmada öncelikli olarak, sağlık açısından ekonomik olmayan eğitim dışında kalan okulların sahipleri anne ve baba sahibi olmak için can atıyor. Geliştirilen projelerle Yüksekova’da köya artık on-line STEM geliştiriliyor. Pandemi hizmetçisini NASA’ı Amerika’yı götüreceğiz.”

Demet Erim

Yüksekova’dan Nasa’ya

ÇYDD, Hakkari-Yüksekova’dan Ağrı-Doğubazıt’a bilime meraklı 20 yoksul köylü çocuğuna Okulu NASA’da eğitim aldırmak için daha önce NASA’ya 100 çocuk çocuğu götürmeyi başaran Bilimin Çakıl Taşları ile ilişki. Okulun Kurucularından ve Fizik Öğretmeni De Erim, “Şimdi öğrenim gören, özel okul ve bilime ile ilgili, ortaokul ve lisedeki 5 öğrenciyi seçin. Bu sayıyı 20’ye çıkaracağız. COVİD verilen eğitim-19 NASA’da eğitim tek okul olan’taki NASA’yı götüreceğiz. Orada, astronotlar ve bilim insanlarıdan 1 hafta eğitim alacaklar” dedi.

eğitim seferberliği

– Yoksulluk adına eğitim alamayan 130 bin çalıştırıcılar.

– 91 bin ortaöğretim kız öğrenci ve 38 bin 435 üniversiteye yemekhane bursu verildi.

– 221 derslikli 24 ilkokul, 64 derslikli 30 köy okulu, 19 kuvvetlendirme merkezi yaptırdı.

– okul deprem bölgesinde 54 derslikli 11, 17 derslikli 5 anaokulu, 750 anasınıfı yaptı.

Türkan Saylan'ın adı evin sokağına verildi İlginizi Çekebilir Türkan Saylan’ın adı evin sokağına verildi

Cumhuriyet’ten asla vazgeçmeyeceğiz!

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK