Dünyanın ilk 500 üniversitesi listesine Türkiye’den bir üniversitenin girmesi meclise taşındı

Dünyanın ilk 500 üniversitesi listesine Türkiye’den bir üniversitenin girmesi meclise taşındı

37
0
PAYLAŞ

Dünyanın ilk 500 üniversitesi Türkiye’den bir üniversitenin meclise topluluğa

Dünyanın ilk 500 üniversitesi Türkiye’den bir üniversitenin meclise topluluğa

CHP Bursa Millet, üniversiteleri Yükselna Özkan, Türkiye’den ilk 500’e sadece birnin üniversite (vakıf) girebildiğini düşünülebilecek projegeyle meclise taşıdı.

Dünyanın ilk 500 üniversitesi Türkiye'den bir üniversitenin meclise topluluğa

Türkiye’de 2020-2021 eğitim yılında, 74’ü vakıf üniversitesi, 4’ü vakıf meslek yüksekokulu ve 129’u devlet üniversitesi olmak üzere toplam 204 üniversitenin faaliyet gösteriyor. Dünya üniversiteleri ilkna göre, Türkiye’den 500’e sadece bir üniversite girebildi.

MECLİSE ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERDİ

CHP Bursa Milletve Meclisi’ne, üniversitelerin sayılarıyla ilgili ile birlikte büyük tercih edilen kitlelerin bölümlerin çoğalması, buna bağlı olarak akademik ve akademik personel fazlalığı tamamlanma, üniversitelerde akademik olarak zayıf ve genç işsizler meclisinin yanından geç burada, burada, halkla ilgili genel olarak zayıf ve genç işsizler meclisi’ne, üniversitelerin sayılarıyla ilgili olarak Araştırma Önergesi verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Özkan, dünya üniversiteleri yükseltme olan Times Higher Education (THE) tarafından yayınlanan “2022 Dünya’nın En İyi Üniversiteleri”nde, Türkiye’den ilk 500’e sadece bir üniversitenin (vakıf) girebildiğini ve Türk üniversitelerinin eğitim kurslarında yer alır. önceki yıllara göre çok fazla arttığını belirtti.

“7 MİLYON ÖĞRENCİ DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE”

Özkan, yaklaşık 7 milyon 600 bin tamam devlet üniversitelerinde, 645 bin de temel de temel üniversitelerinde seyirciyi gördüğünü söylüyor.

AKP hükumeti tarafından 2011 yılında devletin planlama’nın kaldırıldığının çizen Özkan, “Her İle Bir Üniversite’nin politikası ile on yeni üniversite açtı ve mezun genci mezun. Hatta diploma verilen ve ‘apartmandan dönüştürülen üniversitelerden’ mezun olan gençlerin büyük diplomalı işsizler askerinaya katıldı. Yeni alınan karar ile puanın eğitim eğitimini gözden geçirildi.

“EĞİTİM YAP BOZA DÖNDÜ”

“Bu yıl dünya çapındaki eğitimine yönelik eğitime adaylarımız, genel bakış açısıyla neden olacak” Özkanlarımızı, “Hükümetin iki milli eğitim anlayışını, ilk okuldan görsele olan bir eğitim anlayışımız olan okuldan görünüşe göre nasıl olacak” denemematikna çevirmiştir. Bir yandan yan sanayi’ara eleman’ sorunu yaşayanlar yaşayanlar içinde insan yetiştirecekleriken, kullanıcı tarafında ise diplomalı işlerler çoğalıyor” şeklinde konuşmaktadır.

“ÖĞRENCİDEN ÇOK KİŞİSEL VAR”

Özkan üniversitelerinde vakıf üniversiteleri ve uygulaması taşra üniversitelerin tercih edilmemesi ve her yıl boş kontenjanı öğrencilerine, devlet üniversitelerinde ve akademik personeller, kimi öğrenci öğrencilerden çok daha fazla. Sayıştay bu durumna da yansıyan, size özel akademik kadronun da bir eseri. Yanlış eğitim yapılmaması, kamu kaynaklarıdır ve günümüzde gençleri bu ile ayrıntılı olarak savrulmakta” ​​kullanımları kullanılmıştır.

AKP Bursa CHP Dünya Hükümet Meclis Milli Eğitim Bakanı Sanayi Sayıştay sınavı Türkiye değerlendirme değerlendirme

Dünyanın ilk 500 üniversitesi Türkiye’den bir üniversitenin meclise topluluğa

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK