e Kurs başvurusu nasıl yapılır? DYK başvuru ekranı…

e Kurs başvurusu nasıl yapılır? DYK başvuru ekranı…

88
0
PAYLAŞ

E-kurs başvurusu nasıl yapılır? DYK başvuru ekranı…

E-kurs başvurusu nasıl yapılır? DYK başvuru ekranı…

DYK derslerine başvurmak isteyen öğrenciler, işlemlerini E Ders başvuru ekranı ile gerçekleştirebileceklerdir. Başvurular 30 Ağustos’ta sona ermeden önce öğrenciler ve veliler EBA kursuna nasıl kayıt olacaklarını merak ediyor. DYK başvurusu https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr ​​adresindeki e-kurs modülü üzerinden yapılacaktır.

E-kurs başvurusu nasıl yapılır?  DYK başvuru ekranı…

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olan istekli öğrencilere verilecek destek ve yetiştirme kurslarına başvuru tarihleri ​​belirlendi. MEB DYK öğrenci başvuruları 24-30 Ağustos tarihlerinde alınacaktır.

DYK E-KURS BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Kurs merkezi başvurularının alınması ve onaylanması 16-19 Ağustos, öğretmen başvuruları 20-23 Ağustos, öğrenci başvuruları 24-30 Ağustos ve ders sınıfları 31 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde oluşturulacaktır. .

DESTEK VE EĞİTİM KURSLARINA NASIL BAŞVURULUR?

Başvurular https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr ​​adresindeki e-kurs modülü üzerinden yapılacaktır.

DYK E-KURS NASIL BAŞVURULUR?

* Kurslara; Resmi ve özel örgün eğitim kurumları kapsamında, Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler de dahil olmak üzere ortaokul, imam hatip ortaokulları ve ortaöğretim kurumlarına kayıtlı öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı ile genel ilköğretim programının uygulandığı özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel olarak ortaöğretim programının uygulandığı özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik eğitimin verildiği özel eğitim okullarının öğrencilerinden orta öğretim programı uygulanır; 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarının mezunları başvurabilir.

* Resmi örgün eğitim kurumlarına ve özel eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler, e-Ders Modülünden kayıtlı oldukları ilçe veya ikamet adreslerinin sınırları içindeki kurs merkezlerinden birine başvurabilirler. Yaz dönemi derslerinde öğrenciler okulun bulunduğu il/ilçe sınırları dışında derse devam edebilirler.

* Resmi örgün eğitim kurumlarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, e-Okul bilgileri ile veya e-Devlet girişi ile e-Ders Modülü üzerinden ders başvurusunda bulunurlar.

* Açıköğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Ders Modülüne giriş yapabilir veya açık okul kullanıcı adı ve şifresi ile ders başvurusu yapabilirler.

* Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Ders Modülü’ne giriş yapabilir veya e-Ders Modülünün kendileri için otomatik olarak oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

* Öğrenciler/kursiyerler, kurs merkezi tarafından belirlenen kurslar ve kursu talep eden öğretmenler arasından seçim yaparak başvururlar.

E-kurs başvurusu nasıl yapılır? DYK başvuru ekranı…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK