EKYS sınav sonuçları açıklandı! MEB EKYS sonuç sorgulama ekranı…

EKYS sınav sonuçları açıklandı! MEB EKYS sonuç sorgulama ekranı…

67
0
PAYLAŞ

EKYS sınavı açıklandı! MEB EKYS sorgulayan şey…

EKYS sınavı açıklandı! MEB EKYS sorgulayan şey…

Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev adaylarının kullanımı EKYS için sonuçlar ÖSYM tarafından erişime açıldı. TC kimlik kimliği ve aday şifreleri ile erişebilir. İşte MEB EKYS sorgulayan soru…

EKYS sınavı açıklandı!  MEB EKYS sorgulayan şey…

MEB ve ÖSYM işbirliği ile iletilir. 2022 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr ​​internet adresinden erişime açıldı. Adaylar Kimlik Bilgileri ve aday şifreleri ile erişebilirler.

EKYS SONUÇLARI SORGULAMA

EKYS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, istasyonlar 8 Nisan 2022 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ​​internetten TC Kimlik tespiti ve adayları ile erişebilir.

EKYS SORU VE CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

20 Mart 2022 uygulanmış Milli Eğitim Bakanlığına uygulanan Yönetici Yöneticilerine cevap sınavları (20) Sınavı ve cevap kitaplarına örneklerinin örneklerinin optik okuyucular tarafından alınan adayların cevapları ve doğru cevapları, sınava gönderilen adayların cevaplarını cevaplar. ve değerlendirme değerlendirme yapabilmeleri içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresinden 08 Nisan 2022 tarihinden itibaren 10 gün. erişime açılmıştır.

Adaylar, Ö.Osym.gov.gov.tr.tr.TC TC kimlikap ve şifreleri ile girişa sonra ilgili montaj ve “ adaylar, Ö. Okuyucularla ilgili olacaklardır. Bunlar hakkında verilen cevapları ve doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca, başvuruda bulunanlar, sorularının yanıtlarını ve cevaplarını yanıtlayacağı form üzerindeki soru numaralarını tıkladığında, ona soru için açılan yeni pencerede günde sorularını cevaplayacağı ve cevaplayacağı ile ilgili isteklerin verdiği cevap vereceğini görebilecek. Sorular, adayın yararlandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap ile birlikte ham puanları da onaylıyor.

EKYS NEDİR?

EKYS; okul müdür ve müdür yardımcılığı için yapılacak sınavdır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) arasındaki protokolle, okul müdür ve müdürlüğü için yapılacak sınavın adı ‘Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı’ (EKYS) olarak belirlendi.

ais internet meb Milli Eğitim Bakanlığı okul ÖSYM sınavı

EKYS sınavı açıklandı! MEB EKYS sorgulayan şey…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK