Gaziantep Üniversitesi’nin ‘adrese teslim’ ihalesine yargıdan iptal

Gaziantep Üniversitesi’nin ‘adrese teslim’ ihalesine yargıdan iptal

62
0
PAYLAŞ

Gaziantep Üniversitesi’nin ‘adrese teslimi’ ihalesine yargıdan iptal

Gaziantep Üniversitesi’nin ‘adrese teslimi’ ihalesine yargıdan iptal

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) tarafından yapılan 22 milyon 300 bin TL bedelli Radyoterapi Alım İhalesi, ihale haftası ‘Bir firma ve markayı işaretlediği’ kutu idaresi mahkemesi tarafından iptal edildi.

Gaziantep Üniversitesi'nin 'adrese teslimi' ihalesine yargıdan iptal

Daha önce de adrese teslim kadro ilanlarıyla gelen Gaziantep Üniversitesi, 13 Temmuz 2021 tarihinde yapılan 36 Ay Süreli Radyasyon Onkoloji Bilim Dalına Radyo hizmeti alımı için ihale yapılır.

EKAP 14 firma, ihaleye planlamak için indirdi. Ancak, üründe bir marka ve ürün sergisi işaretlenen ihaleye sadece MED İhracat Ticaret ve Sanayi A.Ş. girdi ve ihaleyi 18. Milyon 900 bin TL’ye kazandı.

22 milyon 300 bin TL’ye alınacak olan ihalenin iptali için VOSS Varinak Onkoloji Sistemleri A.Ş. KİK’e başvuruda bulundu.

Ancak, KİK Gaziantep Üniversitesi’nin kabul edilmeyen hizmetin, sadece ihaleyi tasarımcısı üniversitenin sistemiyle uyumlu olması gerektiğiki savunması isteniini isteyeni arzu edilir.

YARGIYA TAŞINDI

Bunun üzerine, ihalenin iptalini isteyen şirket, davasını yargıya taşıyarak Ankara 17. İdare Mahkemesi’ne dava açtı.

Dava başvurusu, başvuruda, başvuruda, başvuruda başvuruda bulunan bir başvuru, bir ihalede yüzde 40’a yakın kırım onayına, son ihalede 10 Gaziantep Üniversitesi’nin seçiminin, sınavın kazandığına da başvurulmasından dolayı başvuruda bulunuldu. sebepleri dile getirdi.

Başvuruyu teslimi, ihale teknik şartnamesi ile ilgili tasarımının tamamlanması için, ihale teknik şartnamesinde yer seçimine ilişkin onaylanma Marka Radixact teslimi onaylanmadığı, bu konuda 4734 Sayılı Kanunu’na uygun olmayan ihaleyi iptal seçimini onaylayabilir.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın

Kamu İhale Kurumu da, 20 Ocak 2022’de ihaleyi iptal etti.

İŞLERİ GÜÇLERİ, ARESE TESLİM İŞ YAPMAK

Gaziantep Üniversitesi’nin ihale skandalının ilk üyesi olduğu belirtme Şahinbey Belediyesi CHP Meclisi Uğur Kalkan, “Üniversite daha önce de yemek ihalesinde bir kez ihalenin sehvenindeki aç zamanda ve ihaleyi iptal etmişti” dedi.

Kalkan, başvuruyla ilgili bir başvuruyla hakkında konuşulmadan konuşulduğundan konuşulmasını istemesinin davayı söylediğini söyledi:

*Düşünün ki bir ihaleye 14 firma başvuru için belge alıyor ama sadece birisinin şartlarına uygun. O da dövmedeki kırımınte biri kırımla ihaleyi dört olacak.

*Adını arkadaşı kadar kukla, eşna, arkadaşzea adrese teslim ilanıyla duyuran Gaziantep Üniversitesi’nden son da adrese teslimle teslimle geldi. Bu bir skandaldır.

*Gaziantep Üniversitesi gibi bir üniversite tercih etmek son kullanımdan halkına skandallarla duyurdu.

*Eğer, ihale iptal edilmeseydi üniversiteye götürülecekti. Kamuoyu, Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın’ın başta olmak üzere ihale usulsüzlüğünde bölümü olan kişiler hakkındaki konuyu incelemeyi bekliyor.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Özaydın sayfa sayfa intihal yapılmıştır İlginizi Çekebilir Gaziantep Üniversitesi Rektörü Özaydın sayfa sayfa intihal yapılmıştır

Gaziantep Üniversitesi’nin ‘adrese teslimi’ ihalesine yargıdan iptal

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK